Böcek İlaçlama Etkisi Ne Kadar Sürer


İlaçlama işlemleri bittikten sonra etkisi, yapılan ilacın türüne göre değişmektedir. Öncelikle yapılması gereken ilaçlamayı yapan firmaya bu konuda danışmaktır. Bunun dışında ilacın kalıcılık süresini etkileyen başka koşullar da bulunmaktadır. Toz tabakası, ilaçlama sonrası yapılan temizlik ve rutubet gibi detaylar ilacın kalıcılık süresinin değişmesine neden olur. Böcek ilaçlama etkisi uzun süre korunmak için sonrasında yapılacak işlemlere çok dikkat edilmelidir. İlaç, olması gerektiği gibi muhafaza edilmelidir.

Böcek İlaçlama Sonrası Temizlikte Nelere Dikkat Edilmelidir?

İlaçlama işlemi bittikten sonra en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biri temizliktir. Böcek ilaçlama sonrası temizlik ilacın süresini etkileyecektir ve bu nedenle temizliğin nasıl yapılacağına önem verilmelidir. Eğer ilaçlama sonrası temizliği düzgün bir şekilde yaparsanız, ilaçlamanın etkisi ortalama 3 ay devam edecektir. Kullanılan temizlik malzemelerine mutlaka dikkat edilmesi gerekir.

İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman Girilir?

İlaçlama Sonrası Eve Ne Zaman GirilirGenelde böcek ilaçlama işlemi yaptıran kişilerin aklında bir soru olur. Bu soru ‘’ilaçlama sonrası ne zaman eve girilir?’’sorusudur. İlaçlamalar kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kokusuz ilaçlama işleminde ev havalandırıldıktan sonra rahatça girilebilmektedir. Ancak kokulu böcek ilaçlama işlemi yapıldıysa o alanda asla bulunulmaması gerekir. Alan terk edilmelidir ve 6 saat kadar girilmemelidir. İlaçlı havanın solunması sakıncalı bir durumdur. Zehirleyici bir etkiye sahiptir. Hayvanların da insanların da bu ortamdan uzaklaşması ve bir süre uğramaması gerekir.

Böcek İlaçlama Sonrası Ev Nasıl Temizlenir?

Böceklerden kurtulmanın en iyi ve kısa yolu böcek ilaçlama işlemi yaptırmaktır. Başa çıkılamayan böcekler, parazitler mutlaka ilaçlama yapılması gerektiğini gösterir. İlaçlama işlemleri gerçekleştirildikten sonra birde yapılması gereken bir temizlik bulunur. Böcek ilaçlama sonrası ev temizliği konusunda öncelikle ilaçlama yapan firmadan bilgi alınmalıdır. Kullanılan temizlik malzemeleri titizlik ile seçilmelidir. Bunun nedeni bu kimyasalların, böcek ilacı ile birlikte bir etki oluşturup zehirleme tehlikesine sahip olmasıdır. Eğer sıvı ilaçlama uygulandıysa evde bir hafta ıslak temizlik yapılmamalıdır. Çamaşır suyu ise asla kullanılmamalıdır.

Kokusuz Böcek İlaçlama Nedir?

Kokusuz Böcek İlaçlama NedirÖzellikle haşere grubuna etki eden kokusuz böcek ilaçlama yöntemi bulunmaktadır. Kokusuz böcek ilaçlama işlemi esnasında ilaç tüm eve uygulanır. Bunun ardından hayvanların veya insanların evi terk etmesine gerek kalmaz. Diğer kokulu böcek ilacında mutlaka ev terk edilmelidir. Ancak kokusuz böcek ilaçlama da evin havalandırılması yeterli olacaktır. Yine özellikle mutfak eşyalarının yıkanması gerekir. Her böcek türü için kullanılmaz ancak gayet etkili olan bir ilaçlama yöntemidir.

İlaçlama Sonrası Neler Yapılmalıdır?

İlaçlama işlemi bitirildikten sonra eve bir süre uğranmaması gerekir. Çünkü evde bulunan koku bir insanı zehirleyebilecek etkiye sahiptir. Ayrıca evcil hayvan besleniyorsa kesinlikle hayvan o ortamda tutulmalıdır. Aksi takdirde zehirlenecektir. Eve ortalama 6-7 saat uğranmamalı ve eve geldikten sonra ilk olarak ev havalandırılmalıdır. Kokusuz böcek ilaçlama sonrası eve girilebilir ancak kokulu ilaçlarda bu yapılmaması gerekenler arasında yer alır. Tüm mutfak eşyaları temizlenmelidir. Ayrıca ıslak bir temizlik bir süre asla yapılmamalıdır.

Böcek İlaçlama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Böcek İlaçlama Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdirİlk dikkat edilmesi gereken iyi bir ilaçlama firması ile anlaşılması gerektiğidir. Alanında tecrübeli kişiler tarafından ilaçlama işlemi gerçekleştirilmelidir. Daha sonra ise böcek ilaçlama sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında eve bir süre girilmemesi bulunur. İlaçlanan eve işlem biter bitmez girmek zehirlenmeye yol açacaktır. O nedenle eve uzun bir süre adım atılmamalıdır. Eve girdikten sonra ise yerlere ıslak temizlik yapılmadan eşyalar temizlenmelidir. Mutfak eşyaları mutlaka yıkanmalıdır. İlacın etkisinin mutfak eşyalarında kalması tehlikeli sonuçlar doğuracaktır.

Böcek İlaçlama Kaç Gün Sürer?

Bu konuda net bir cevap verilmesi zordur. Çünkü bu durum evin genişliğine, böceklerin türüne ayrıca yoğunluğunun ne olduğuna göre değişim göstermektedir. Küçük bir evde ilaçlama çok çabuk biter. Ancak büyük evlerin daha detaylı çalışmalara ihtiyacı bulunmaktadır. Büyük bir iş yeri temizlenecek ise bu işlemler birkaç günü bulabilmektedir. Böcek ilaçlama işlemi genel olarak bakıldığında en az 1 en çok 3 gün sürmektedir.

Böcek İlaçlama İnsana Zarar Verir Mi?

Kesinlik böcek ilaçlama insana zarar vermektedir. Öldürücü etkiye sahip olmasa bile mutlaka zehirleme etkisini gösterecektir. Bu nedenle ilaçlama yapılan ortamda asla durulmamalı ve bir süre o ortama girilmemelidir. Eğer bu konuda titiz davranılırsa hiçbir zarar görülmeden işlemler kolayca bitecektir.