Dış Cephe Cam Temizliği Nasıl Yapılır?

Firma olarak dış cephenin yapı olarak nasıl olduğunu kontrol ediyoruz. Ardından yüzeydeki kirin nelerden ibaret olduğuna ve oranına bakmaktayız. Profesyonel ekibimiz güvenlik önlemlerinin kritiğini yapar. Daha sonra ekip temizlik için gerekli hazırlığa başlar. Dış cephe cam temizliği sırasında ekibimiz cam yüzeyin her alanına rahatça ulaşır. Başka bir deyişle Aybars Temizlik olarak temizliği etkili ve hızlı yapıyoruz. Dış cephe temizliği sırasında iş kazası riskini en aza indirecek şekilde faaliyet gösteriyoruz.
Günümüzde modern binalarda ulaşılması zor olan camlar kullanılmaktadır. Bu tür camları temizlemek için aparatlar satılmaktadır. Mıknatıslı veya sırıklı olan bu cam silme aparatlarını kullanmak pratiktir. Ayrıca bu ürünler çift taraflıdır. Aslında ulaşılması zor olan camlarınızın temizliği için Aybars Temizlik Şirketi olarak bizlerden yardım alabilirsiniz.
Bu tür camlar için düzenli temizlik ve bakım gerekir. Giydirme camlarda zamanla kir ve kum birikir. Ayrıca vinil, ahşap, tuğla veya sıvaya uzun süre temizlik yapmamak estetik açıdan doğru değildir. Bu nedenle giydirme camlarınıza mevsimsel bakım ve temizlik yapmanızı öneriyoruz. Farklı kaplama malzemelerinden oluşan bu camların temizliği yapıldığı malzemeye göre değişir.
Ilık bir suyun içerisine cam temizleyici deterjanı ekleyin. Bir süngeri bu suyun içinde ıslatın. Ardından süngeri iyice sıkmalısınız. Tek hamlede süngerinizi camın en üst köşesinden aşağıya doğru tek seferde indirin. Camların pırıl pırıl olması için bu işlemi sildiğiniz her cam için iki defa tekrarlamanızda fayda var. Camlarınızın fazla ıslaklığını çekçek yardımıyla alın. En son eski giysi veya gazete ile camlarınızı kurulayın.
Camınızı temizlemek için hazırladığınız suyun içerisine bir tatlı kaşığı toz çamaşır deterjanı ekleyin. Ardından bir yemek kaşığı yumuşatıcıyı suyun içine dökün. Önce cam üzerindeki kirleri su ile yumuşatın. Ardından yumuşayan kirleri çekçek ile çekin. En son yumuşatıcının olduğu su ile cam yüzeyini silin. Yumuşatıcı ile mükemmel sonuç elde edersiniz. Camınızın parlaklığını ve temizliğini herkes fark edecek.
Camlarınızın temizliğinde Arap sabunu kullanmanızın en iyi yanı bu maddenin yüzeye parlaklık vermesidir. Ayrıca Arap sabunu kimyasal bir madde olmadığı için sağlık dostudur. Bu ürünü kullanmanızı tavsiye deriz. Suyun içine Arap sabunu döküp iyice köpürtün. Temiz bir bez kullanarak cam yüzeyinizi ovalayarak temizleyin.
Oksitli camlarınız için kireç sökücü kullanın. Camlarınız kireç sökücü (Porçöz) ile tertemiz olur. Öncelikle kireç sökücü maddeyi oksitli yüzeye sürün. Ardından 15 ile 20 dakika bekleyin. Kireç sökücünün oksit lekelerini çıkardığını görürsünüz. En son kuru bir mikrofiber bez ile izleri silin.