İnşaat Sonrası Temizlik

Öncelikle kaba atıklardan kurtularak inşaat sonrası temizlik işlemine başlayın. Ardından her yerin tozunu almanız gerekir. Bunun için elektrik süpürgesi ile her yerin tozunu alın. Fakat bulunduğunuz yerde elektrik yoksa paspas ile yerleri silin. Ayrıca nemli bez ile etrafınızın tozunu alın. İlk önce mutfağı temizleyin. Ardından diğer odaları temizledikten sonra en son banyo ve tuvaleti temizleyip dezenfekte etmelisiniz. Aslında en etkili inşaat temizliğini Aybars Temizlik firması olarak bizden hizmet alarak sağlarsınız.
Fayans üzerindeki inşaat atıkları ve tozları bir fırça ile alın. Ardından bir çek pasla veya nemli bez ile yüzeyi silin. İnşaat sonrası fayans temizliği yaparken fayansın yüzeyini çizmemeye önem verin. Bu arada fayans araları bir dolgu malzemesiyle doldurulmaktadır. Bu dolgu malzemeleri ufak kalıntılar yapmaktadır. Bu kalıntıları temizlemek için ufak bir fırça kullanın. Böylece derz dolgularını en iyi şekilde temizlersiniz.
Beton sökücü ürün kullanarak inşaat sonrası temizlik kapsamında fayanslarınızı temizleyin. Bu ürünlerden biri Ok-103’tür. Ok-103 beton sökücüyle kurumuş çimento lekelerini hızlı ve kolay şekilde sökersiniz. Beton sökücüyü bez yardımı ile çimento lekelerinin olduğu kısma uyguladığınızda çimento lekesi ürünle tepkimeye girer. Böylece fayanslarınız zarar görmeden pürüzsüz hale gelir.
Bütün kalıntıların tozlarını çekmek için güçlü bir vakum makinası kullanın. Daha sonra kazıyıcılar, fırçalar ile gerekli yerleri temizleyin. Bunun için etkili kimyasallar kullanmanız gerekir. Ayrıca camdaki kaba lekelerden ve bantlardan kurtulun. Bu işlemlerden sonra banyodaki ince tozları çıkarmanız yorucu olabilir. Bunun yanında camları silmelisiniz. En son inşaat sonrası parke temizliği yapın. Sonuç olarak, inşaat sonrası temizlik için Aybars Temizlik Şirketi olarak bizlerden destek alın.
İnşaat sonrası banyo temizliğinin profesyonel bir temizlik şirketine yaptırmanız daha iyidir. Özellikle daha önce bu tür temizlik yapmadıysanız, bu işlem işkenceye dönüşür. Çünkü siz fayansları temizledikçe kireç atıkları tekrardan ortaya çıkar. Ayrıca boyama yapar. Banyo temizliği için ilk önce tüm kalıntıları temizleyin. Daha sonra çimento ve kireç kalıntılarını çıkarıp atın. En son sabunlu su ile banyoyu yıkayın. İnşaat sonrası temizlik yaparken, kirler ve lekeler halen çıkmıyorsa kireç sökücü kullanın.
İnşaat sonrası en zor temizliklerden biri cam temizliğidir. Ayrıca bu temizlik işlemi bu konuda profesyonel değilseniz tehlikedir. Bu sebeplerden dolayı bizlerden cam temizliği konusunda destek alın. Öncelikle camlardan bantları ve kaba atıkları çekiyoruz. Ardında cam temizliği için ince detaylara başlıyoruz. Bizler camları silerken profesyonel ekipman kullanıyoruz. Cam yüzeyler üzerinde olan silikon ve diğer kirleri temizliyoruz. Kısacası inşaat sonrası temizlik kapsamında camlarınızda en küçük kir veya toz bırakmıyoruz.
Parkelerin yüzeyini çizmeden temizlemek önemlidir. Bunun için kullanılan malzemeleri seçerken dikkatli olun. Öncelikle parke üzerindeki çimento ve kireç lekelerini yok edin. Bu işlem için etkili kimyasallar var. Onlardan birini satın alarak kullanın. Ayrıca parke yüzeyinin çizilmemesi için yumuşak fırçalar veya mikrofiber bez kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra parkeler arasındaki dolgu malzemeleri kalıntılarını temizleyin. Eğer parkeleri doğal temizlik malzemeleri ile temizleyecekseniz Arap sabunu kullanın.
Temizlik için toz maskesi, temizlik eldiveni, temizlik tulumu ve temizlik malzemeleri kullanın. Ayrıca fırçalar, temizlik bezleri, paspas, elektrikli süpürge gerekecektir. Satın aldığınız malzemelerin kaliteli olmasına dikkat edin. Temizlik malzemelerinizin Bakanlık onaylı olması gerekir. Bunun yanında bu malzemelerin CE sertifikalı olmasına dikkat edin. Aybars Temizlik olarak en kaliteli ve sağlık dostu malzemeleri kullandığımız için inşaat sonrası temizlik hizmetini bizden almaktan çekinmeyin.