Okul Temizliği

Öncelikli olarak öğrenciler gelmeden genel temizliğin yapılması gerekir. Temizlikten sonra her yeri havalandırmak önemlidir. Sınıflar ayrıntılı şekilde süpürülmelidir. Masa ve sıraların tozu iyice alınmalıdır. Her yer sağlık dostu temizlik ürünleri ile silinmelidir. Bu arada yönetimin ve öğretmenlerin odaları süpürülüp silinmelidir. Okul bahçesi detaylı şekilde temizlenmelidir. Özellikle tuvaletler en iyi şekilde temizlenip dezenfekte edilmelidir.
Temizlik malzemesi tercih ederken öncelikli olarak insan sağlığı açısından zararlı olmamasına dikkat etmek gerekir. Bunun için Bakanlık onaylı, CE sertifikalı malzemeler satın alınmalıdır. Aybars temizlik olarak okul temizliği için kaliteli ve sağlıklı temizlik malzemeleri kullanıyoruz. Şirket olarak hazırladığımız temizlik programına uygun olarak okulun her bir bölümü için gerekli olan temizlik malzemesini kullanıyoruz. Ayrıca ekibimiz her alana göre kaliteli temizlik bezi kullanıyor.
Çocuklarımız gün içerisinde çoğu zamanlarını okulda geçirir. Bu nedenle okulun temiz ve hijyenik olması çok önemlidir. Bu arada çocuklarımızın temizliğe dikkat ettiğini bilsek bile etraflarındaki çocukların bu konuda nasıl davrandığını bilemeyiz. Aslında tüm çocuklar temizlik kurallarına dikkat etse bile toplu alanlarda mutlaka hızlı kirlenme meydana gelir. Çocuklarımızın sağlığı açısından okulların sık temizlenip dezenfekte edilmesi gerekmektedir.
Aybars temizlik olarak hizmet verirken en dikkat ettiğimiz alanların başında tuvaletler ve lavabolar gelmektedir. Profesyonel ekibimiz tuvaletler için temizlik programını hazırlayıp uygularken çok dikkatli davranıyor. Aybars Temizlik olarak ilkönce tuvaletleri arındırıp daha sonra temizlik malzemelerini kullanıyoruz. Bu etkili malzemelerin belli bir süre kirli alanlara nüfuz etmesini bekliyoruz. Daha sonra tuvaletleri temizliyoruz. Ardından lavaboları pırıl pırıl hale getiriyoruz. Tuvaletlerde bulunan kapı, sabunluk ve havluluk gibi kısımları da en iyi şekilde temizliyoruz.
Okul temizliği yapılırken tüm birimlerinin bir bütün olarak ele alınıp temizlenmesi gerekir. Başka bir deyişle sınıflar, koridorlar, spor salonları, kütüphane, okul bahçesi, yemekhane, kantin, yönetici odaları ve öğretmen odasının temizliği bütünsel ve sistematik olmalıdır. Tüm bu birimlerin temizliğinin profesyonel bir ekibe sahip temizlik şirketi tarafından yapılması gerekir. Aybars Temizlik olarak ekibimiz ve kullandığımız temizlik malzemeleri ile okullarda en etkili temizlik hizmetini veriyoruz.
Bizler temizlik hizmeti verdiğimiz okulun yapısına göre temizlik programı hazırlıyoruz. Ayrıca temizlik hizmetini öğrenciler okulda iken yapıyorsak farklı bir planlama uyguluyoruz. Bunun yanında temizlik hizmetini okul boşken yapıyorsak temizlik programımız daha farklı oluyor. Aybars Temizlik olarak okul boşken temizliği tercih ediyoruz. Böylece ekibimiz boş bir okulu daha detaylı temizleyebiliyor. Özellikle hafta sonları okulların temizliği ve dezenfeksiyonu için daha uygun zamanlardır. Fakat öğrencilerin olduğu zamanlarda temizlik yapıyorsak, öğrencilerin kullanmadığı alanlardan başlıyoruz. En son derslikleri en güzel şekilde temizliyoruz.