AVM Temizliği

AVM; içinde farklı alanlarda hizmet veren mağazaları barındıran ve insanların alışveriş yapmak amacıyla geldikleri merkezlerdir. Bu perspektiften baktığımızda AVM temizliği konusu oldukça önemlidir.

Alışveriş merkezleri her daim kalabalıktır. Bu yoğunluk günün herhangi bir saati fark etmeksizin yaşanır. Çünkü bu alan sadece alışveriş yapmak için ziyaret edilen yerler değildir. Birçoğunun içinde yetişkin ya da çocuklara hitap eden oyun ve eğlence yerleri mevcuttur. Aynı zamanda bireyler sosyalleşmek ve vakit geçirmek için de bu yere ziyaret eder. Ayrıca AVM’lerin tercih edilmesinin sebeplerinden biri de farklı çeşitlerde yemek yiyebileceğiniz dükkanların bulunuyor olmasıdır.

Yukarıda bahsi geçen sebepler doğrultusunda AVM’lerin kalabalık olduğunu söyleyebiliriz. Kalabalığın ise pek çok açıdan olumsuz getiriler vardır. Bu olumsuzluklardan başlıcası ve en önemlisi ise hijyendir. Kalabalık mekanların temizliği oldukça zordur. Bu zorluk hem müşteriler hem de mağaza çalışanları için geçerlidir. Temizliğin uzman kişiler tarafından müşterilerin konfor alanlarına zarar vermeden yapılması temel hedeftir. Bu sayede müşteriler; temiz bir ortamda alışveriş yaparlar, sosyalleşirler ya da yemek yerler.

AVM Temizlik Hizmetimiz Neleri Kapsar?

AVM Temizlik Hizmetimiz Neleri Kapsar?

Alışveriş merkezi oldukça büyün alanlara kurulu bir nevi yaşam merkezidir. İçinde kültürel aktiviteler, konserler, etkinlikler, söyleşiler gibi faaliyetler sık sık yapılır. Bundan dolayı günün her saatinde yoğun olan alışveriş merkezlerinde temizlik gereklidir.

AVM temizliği için hedef kriterlerimiz vardır. Büyük bir ekibe sahip olmamız bunların en önemlisidir. Bundan dolayı ekibimiz alanında uzman kişilerden oluşur. Aksi takdirde yapılan temizlik asıl amacına ulaşmaz.

Aybars Temizlik olarak alışveriş merkezlerine temizlik hizmeti vermekteyiz. Alanında uzman personellerimiz, son teknoloji araç ve ekipmanlar ile birleştiğinde ortaya harika sonuçlar çıkar. Ekibimiz AVM temizliği konusunda özellikle şu yerlere odaklanır:

 • Asansörler
 • Pencere temizliği
 • Tutunmak amacıyla yapılan korkuluklar
 • Yürüyen merdivenler
 • Geniş yüzeyler için makinelerle zeminleri süpürmek
 • Kapalı otopark
 • Açık otopark
 • Tüm metal yüzeyler

Tüm bu alanlar AVM temizlik hizmetimiz içinde yer alır.

AVM Temizlik Hizmetini Nasıl Gerçekleştiriyoruz?

Alışveriş merkezleri hem ticari hem de eğlence amaçlı çok çeşitli etkinlikleri barındırdığı için insan trafiğini yoğunlaştırır. Bu ziyaret akışının zaman içinde devam etmesi için hijyen ve bakım durumu önemli bir faktördür. Bu nedenle alışveriş merkezlerinin temizliği profesyonel bir ekip işidir. Ekibimiz temizlik planlarını hızlı ve etkili bir şekilde uygulayabilecek beceri ve deneyime sahip nitelikli ve eğitimli personellerden oluşmaktadır. Firmamız bünyesinde AVM temizliği için tüm ekipman, alet ve endüstriyel ürünler mevcuttur.

Peki AVM temizlik hizmetini nasıl gerçekleştiriyoruz? Öncelikle verdiğimiz temizlik hizmeti AVM’nin resmi açılış saati ile başlamaz. Alışveriş merkezinin açılış saatinden bir ya da iki saat önce temizliği başlatırız. Yüzey temizliği her zaman önceliklidir ve bu temizlik makineler ile yapılır. AVM’nin her katında farklı sorumluluklara sahip personellerimiz vardır. İşe başlama ya da işi bitirme zamanları bellidir. Personellerimiz sorumluluğunu yerine getirdikten sonra imzasını atar ve günü tamamlar.

AVM Bölgelerinin Temizliği

Otopark- Bahçe Temizliği

Alışveriş merkezleri devasa büyüklükteki alanlardır. Her katta yüzlerce mağaza, kafe, oyun alanı ya da örnekleri çoğaltılabilen mekanlar ile birçok kişinin uğrak noktasıdır. AVM temizliği bu sebeple zorludur. Bu kadar büyük bir alanın tek bir plan doğrultusunda temizliği mümkün değildir. Bu sebeple firmamız alışveriş merkezi temizliğini belirli bölgelere ayırarak yapar. Bu bölgeler ve verdiğimiz temizlik hizmetini hep birlikte inceleyelim.

Otopark- Bahçe Temizliği

Herhangi bir AVM’ye gittiğinizde karşılanacağınız ilk alan yollar, otopark ya da AVM bahçesidir. Bu alanların temizliği de AVM’nin içinin temiz olması kadar önemlidir. Çünkü ziyaretçilerin alışveriş merkezine geldiklerinde görecekleri ilk görüntü bu bölgelerdir. Firmamız personellerinin bu alanlardaki görevleri çöp kutularını boşaltmak, kaldırım ve park yerlerini süpürmek/paspaslamak şeklindedir. AVM temizliği bütünlük gerektirir. Bu sebeple AVM otopark ya da bahçe temizliğini kesinlikle ihmal etmeyiz.

Merdivenler ve Yüzey Temizliği

Yürüyen merdivenlerin, camlı yüzeylerin, zeminlerin ve erişim kapılarının bulunabileceği dış cephe temizliği önemlidir. Normal merdiven ve yürüyen merdiven temizliğinin içinde tırabzanlar da vardır. Buna ek olarak erişim kapılarının ve dış pencerelerin temizliği de hizmetin içindedir. Firmamızın bu alanların temizliğinde kullanılmak üzere basınçlı buhar motorları tedariği sağlaması, ayrıntılara verdiğimiz önemi de gösterir mahiyettedir.

Giriş Alanı, Koridorlar ve Asansörler

Giriş alanı, koridorlar, asansörler oldukça geniş bir alanı kapsar. Bu alanlar çoğunlukla kalabalıktır ve temizliği de bir hayli zordur. Bundan dolayı personellerimiz tecrübelerine ek olarak çeşitli teknolojik makinelerden de faydalanır. Örneğin, süpürgeler ile mekanik süpürme ve ovma işlemleri yapıyoruz. Ayrıca tüm vitrinlerin temizliğinin sağlanması, aydınlatma elemanlarının değiştirilmesine ve temizliği firmamızca verilen hizmetler kapsamı içindedir. Bu alandaki temizliğe alışveriş merkezlerinin duvarları, afişleri ve süslerinin temizliği de girer. AVM temizliği hizmetimizin içinde temizliğin yanı sıra cila işlemi de vardır. Bu sayede temizlenen yüzeyler cila ile parlatılarak iyi bir görünüme kavuşur.

AVM Tuvalet Temizliği

Alışveriş merkezlerinin temizliğinde tuvalet temizliği kilit bir unsurdur. Çünkü bu alanların tuvaletleri her gün çok sayıda insanın bulunduğu bir yerdir. Bu sebeple personellerimiz temizliği birkaç vardiya şeklinde yapar. Alışveriş temizliği hizmetinin bir parçası olan tuvalet temizliği;

 • Hijyenik kapların boşaltılma işlemi,
 • Manuel süpürme,
 • Paspas,
 • Dezenfektan ürünlerle zeminleri ovma,
 • Tuvaletler,
 • Lavabolar ve aynalar,
 • Kapı kolları ve diğer aksesuarlar,

Gibi yerleri kapsar.

Alışveriş merkezlerindeki zemin temizliği gibi günlük olarak yapılması gereken işler vardır. Bunun yanı sıra tuvalet ve çöp kutuları temizliği gibi her gün saat başı sıklık gerektiren işler de vardır. Periyodik olarak gerçekleştirilen işler arasında ayrım yapmak gerekir. Çünkü buna göre bir temizlik konsepti oluşturuyoruz.

AVM temizliği unsurlarından olan tuvalet temizliğinin yanı sıra dikkat edilmesi gereken işlemler de vardır. Tuvalet kağıtlarının yenilenmesi, sabunların doldurulması gibi işlemler düzenli bir periyotta ilerler.

AVM Temizliğinde Nelere Dikkat Ediyoruz?

Bir temizlik programı oluştururken belirli kriterleri dikkate almak önemlidir. Bundan dolayı, tuvalet gibi en aciliyet gerektiren alanları temizleyerek işe başlarız. Temizliğe başlarken ve temizlik sonrasında müşterileri ve çalışanları mümkün olduğunca az engellenmeyi dikkate alırız. Kendi işimizi yaparken diğer kişilerin işlerini aksatmamaya özen gösteriyoruz. AVM’lerin kalabalık mekanlar olduğunu ve amacın satış yapmak olduğunu unutmuyoruz. Temizlik şirketi olarak bunu dikkate almazsak ve temizlik müşteriler için bir engel teşkil ederse ortaya kötü sonuçlar çıkar.

AVM temizliği hizmetimiz sırası ile tuvaletler, zeminler ve pencereler şeklinde planlanan bir düzen içindedir. Genellikle sterilize edilen son bölüm garajlar ve otoparklardır. Ancak bu onlara önem verilmemesi gerektiği anlamına gelmez. Birçok firma bu adımı atlar ya da önemsemez. Ancak müşterinin gördüğü ilk ve son bölümün otopark olduğu ince bir detaydır. Alışveriş merkezinin bu ilk ve son algısına özen göstermek önemlidir.

AVM Temizliğini Nasıl Planlıyoruz?

Alışveriş merkezlerinin temizliği planlı bir program dahilindedir. Günlük yapılan temizliklerin yanı sıra yüksek dezenfekte işlemleri de vardır. Firma olarak bu yüksek dezenfekte işlemlerini gerçekleştiriyoruz.

Uzun yıllardır temizlik sektörü içinde bulunan firmamız, Alışveriş temizliği konusunda da gözde bir konuma sahiptir. Alışveriş merkezlerinde temizlik yapmadan önce ön inceleme yapıyoruz. Daha sonrasında her Alışveriş merkezi için özel bir program hazırlayıp çalışmaya başlıyoruz. Bu merkezlerinin temizliğinde ayrı planlanması gereken açık ya da kapalı alanlar bulunur. Bütün bunlar değerlendirildiğinde, etkili ve verimli bir AVM temizliği için aşağıdaki hususları dikkate alıyoruz:

 • Temizlik yapılacak alanları insan yoğunluğuna göre bölümlere ayırıyoruz.
 • Diğer alanlara göre daha çok temizlenmesi gereken ve daha az temizlenmesi gereken alanları değerlendiriyoruz.
 • İnsan yoğunluğunun daha fazla olduğu yerler için özel temizlik programları belirliyoruz. Bu sayede insan sıklığının az olduğu bir vakitte profesyonel bir temizlik hizmeti sunuyoruz.
 • AVM temizlik ekibinde bulunan her uzman için özel çalışma programları uyguluyoruz.
 • Programları temizlenecek alanlara erişimi ve insanların doğal gelişimini kesintiye uğratmayacak şekilde planlıyoruz.
 • Alışveriş merkezinin temizliğinde kullanılan endüstriyel temizlik makineleri vardır. Bu makinelerin kullanımı için genellikle gece saatlerini tercih ediyoruz. Bu sayede müşterilere herhangi bir olumsuzluk yansıtmamaya çalışıyoruz.

AVM Temizliği Neden Önemlidir?

Enfeksiyonların, salgınların ya da virüslerin arttığı bir dönemde yaşıyoruz. Böyle bir dönemde ise başlıca konulardan biri kalabalık ortak alanların temizliğidir. Kalabalık ortam denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri alışveriş merkezleridir. Bu yüzden AVM temizliği yüksek bir talep görmektedir. Yüksek talep gören bir işte ise hassasiyet noktasını kaliteli hizmet oluşturur. Bu bağlamda eylemin ziyaretçi trafiğini kesintiye uğratmadan, eksiksiz, sürekli, verimli ve zamanında temizlik ve bakım çalışmasını garanti eden profesyonel bir ekip tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir.

Alışveriş merkezlerinin en kalabalık yerlerden biri olmasının sebebi herhangi bir yaş sınırlaması olmadan girilebilmesidir. Yaşam merkezi olarak da adlandırabileceğimiz alışveriş merkezi, kapalı bir alandır. Her ne kadar havalandırma tarzındaki imkanlar değerlendirilse de AVM temizliği oldukça zordur. Açık bir alana kurulmayan Alışveriş merkezleri iyi bir şekilde temizlenmediği takdirde ise olumsuzlukları da beraberinde getirecektir. Bireyler üzerindeki etkilerinden konuşacak olursak solunum yolları hastalıkları ya da bulaşıcı hastalıklar bunlardan birkaçıdır. Firmamızın sağladığı derinlemesine temizlik sayesinde ihtimal dahilindeki olumsuzlukları minimuma indirme imkânınız vardır.

AVM’de Temizliğin Korunması

Herhangi bir mağaza veya işletmede temizlik esastır. Kirli, sağlıksız veya ihmal edilmiş bir alanda hiçbir müşteri alışveriş yapmak istemez. Kişiler saatlerini geçireceği alanın temiz olmasını ister. Özellikle çocuklarıyla beraber gelen anne ve babalar çocuklarının hijyenik ortamda bulunmasını önemser. Çocuk alanlarının da bulunduğu alışveriş merkezlerinin temizliği bundan dolayı çok önemlidir. Tüm bunlara ek olarak restoran kısmının da bulunduğu bu alanlarda temizlik şarttır.

Belirtildiği gibi bir temizlik programı oluşturmak önemlidir. Endüstriyel temizlik makineleri kullanımının alışveriş yapan ya da yemek yiyen insanları rahatsız etmemesi gerekir. Temizlikte müşteri konforunu ön planda tutmak gerekir. Bu da insanların olmadığı saatlerde temizlik sürecini gerçekleştirmek ile sağlanır.

Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere detaylı bir çalışma planı hazırlayarak ideal vardiyanın oluşmasını sağlarız. Bu şekilde alışveriş merkezleri her daim temizliğini korur.

AVM Temizliği Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Ticari alanlar her türden insanın yoğun olarak uğradığı alanlardır. Bu nedenle, kapsamlı bir alışveriş merkezi temizlik hizmeti gerektirir. Çeşitli alanlarda temizlik ve bakım planları için en iyi çalışma ekiplerinden biri olarak bilinmemiz boşuna değil. Alışveriş merkezi temizlik hizmetlerimizin kalitesi de buna dahildir.

Aybars Temizlik şirketinden AVM temizliği hizmeti almanın pek çok avantajı vardır. Bu avantajlar şu şekildedir:

 • Tesisleri temizlemek için kapsamlı temizlik personellerine sahibiz. Personellerimiz sayesinde profesyonel ve dakik sonuçlar sunuyoruz.
 • Acil temizliğe mi ihtiyacınız var? Faydalar ve kalıcı sonuçlar sağlamak için profesyonel çalışma planlarımız var.
 • Size profesyonel sonuçlar sunmak için modern temizlik makinelerimi kullanıyoruz. En iyi zemin cilalama ve cilalama işlemine sahibiz.
 • Hedeflerinize ulaşmaya kararlıyız. Beklentilerinizin her birini verimli, güvenli ve zamanında karşılamak istiyoruz.
 • Pek çok alan konusunda uzman olan bir temizlik ekibimiz var.
 • Temizlik ve dezenfeksiyon sağlamak için her zaman müsaitliğimiz var. Tek yapmanız gereken ihtiyacınız olan her an iletişim kanallarımızdan bize ulaşmanız.
 • Temizlik hizmetlerimiz hakkında sorularınız mı var? Bu soruları açığa kavuşturmak için yine bize iletişim kanallarımızdan ulaşabilirsiniz. Size yardım etmek için buradayız.
 • Bakım ve dezenfeksiyon konusunda en iyi seçeneğiniz biziz.
 • En iyi fiyata profesyonel bir temizlik mi istiyorsunuz? Biz buna sahibiz! Tasarruf ve kaliteli bakım sağlamak için bizi tercih edin.

AVM’de Günlük Temizlik Nasıldır?

Alışveriş merkezleri çok geniş alanlardır. Günlük insan trafiğinin yoğun olduğu bir ortamda alışveriş merkezinin her köşesini temiz tutmak azim, organizasyon ve eğitimli personel gerektiren bir iş haline geliyor. Alışveriş merkezlerine giden insanların genellikle satın almak, yemek yemek ya da kendilerini eğlendirmek gibi bir amacı vardır. Bu nedenle alışveriş merkezinin içinde nereye giderlerse gitsinler keyifli ve temiz bir yer bulmaları çok önemlidir.

Alışveriş merkezlerinde de hizmet veren temizlik şirketleri, gerçekten işlevsel olarak kabul edilmek için belirli özelliklere ihtiyaç duyar. Belirtmeliyiz ki firmamız bahsi geçen bütün özelliklere sahiptir. Alışveriş merkezi temizliği kapsamında verdiğimiz hizmetler aşağıdaki gibidir:

 • Mevcut kutuların, kağıtların, çöplerin ve atıkların toplanması,
 • Toz alma ve zeminleri ovma dahil genel zemin temizliği,
 • Mobilya gibi hassas yüzeylerin özel temizliği,
 • Cam yüzey lekelerinin çıkarılması,
 • Tuvalet gibi alanların dezenfeksiyonu,
 • Yüzey dezenfeksiyonu,

Gibi hizmetlere Aybars Temizlik ile ulaşma imkânınız var.

AVM Temizliğinde Profesyonellerle Çalışmanın Önemi

Alışveriş merkezlerinin temizlenmesi, belirli makinelerin ve belirli kimyasal ürünlerin kullanılmasını gerektirir. Bu unsurların yanlış kullanımı hem çalışanların hem de müşterilerin sağlığına ciddi şekilde zarar verir. Alışveriş merkezlerini ziyaret eden herkesin sağlığını korumak için temizliği uzmanların yapması gerekir. Uzman temizlik görevlileri alışveriş merkezlerini daha derin, daha hızlı ve daha verimli temizler. Buna ek olarak AVM temizliği konusunda adımların nasıl ilerlemesi gerektiğini bilirler.

Temiz bir yer, müşteride çok daha fazla satın alma arzusu yaratır. Bu şekilde müşteriler kendilerini daha rahat ve sakin hissederler. Ek olarak istenmeyen herhangi bir dış kaygıları da olmaz. AVM temizliği şirket tarafından güvenli bir yatırımdır. Ancak temizlik, genellikle düşünüldüğünden çok daha fazla profesyonellik gerektiren karmaşık bir sektördür. Uzman personele sahip olmayan bir temizlik şirketi ile çalışmak hatalı sonuçlara sebep olur. Bu sonuçlar alışveriş merkezinin prestijinden, alışveriş yapmak için gelen ziyaretçilerin sağlığına kadar etkili olur.

Firma olarak temizliğin her alanında varız. Kurumsallaşan bir firma olarak AVM temizliği konusunda da oldukça profesyonel işler yapmaktayız. Temizlikteki herhangi bir görevi yerine getirmek için gerekli makinelere ve eğitimli profesyonellere sahibiz.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Temizlik alanında hizmet veren pek çok şirket bulunur. Peki AVM temizliği alanında bizi diğerlerinden ayıran özellikler nedir? Öncelikle yıllardır bu sektör içinde hizmet veren bir firmayız. Bu sebeple çokça personel, uzman ve ekipmana sahibiz. Son derece uzmanlaşmış elemanlarımız ile teknik temizlik çalışmaları yürütmekteyiz. Gece vardiyalarında, hafta sonları ve tatillerde sorumlu bir şekilde çalışmaya özen gösteriyoruz. Bu sebepler doğrultusunda bizi tercih edebilir ve profesyonel bir temizlik hizmeti alabilirsiniz.