Fabrika Temizliği

Temizlik, her mekân ve her konum için farklıdır. Temizlenmesi gereken mekân büyüdükçe temizlik profesyonel bir ihtiyaç halini alır. Temizliğin profesyonel olarak ihtiyaç haline geldiği alanlardan biri de fabrikalardır. Fabrika temizliği ya da endüstriyel temizlik; bir fabrikada düzgün çalışmayı ve optimum çalışma koşullarını sağlamak için yapılması gereken temel görevlerden biridir.

Fabrika temizliğini belirli bir konsept ve program doğrultusunda yapmak önemlidir. Temizlik esnasında birtakım özel teknikler gerekir. Ayrıca diğer temizlik alanlarından farklı olarak ileri teknolojilerin de faydalanıldığı zamanlar vardır. Firmamız tarafından birbirinden farklı pek çok alanda temizlik hizmeti veriyoruz. Bu alanlarında başında da fabrika temizliği ilk sıralarda yerini almayı başarmıştır. Yoğun talep gören bu hizmetimizi gelin daha yakından inceleyelim.

Fabrika Temizliği Hizmetimiz Nedir?

Fabrika Temizliği Hizmetimiz Nedir?

Endüstriyel temizlik, firmalarda üretim alanlarında sağlık ve düzeni sağlamayı amaçlayan prosedür ve teknikler bütünüdür. Fabrika temizliğinde firma olarak dikkat ettiğimiz hususlar mevcuttur. Bunlardan biri de fabrikalarda temizlik planlamasında farklı zaman ve mekân faktörlerinin önemidir. Bunun sebebi hizmet verilen fabrikayı minimum düzeyde etkilemektir. Çünkü fabrikalar, büyüklüğüne bağlı değişmekle birlikte oldukça kalabalık üretim yerleridir. Bunu adımı gerçekleştirmeden önce kaynakların gerekli olduğu alanları değerlendirmek gerekir. Doğru teknikleri ve ürünleri uygulamak için esas kirletici madde türünü de gözden geçirmek doğru olacaktır. Bu nedenle, her temizliğin şirket türüne veya her bir departmanının bulunduğu koşullara bağlı olarak kendine has özellikleri vardır. Bu tür bir çalışma, estetiğin ötesine geçen ve fonksiyonel yönü geniş bir şekilde kapsayan profesyonel bir temizliğe dayanır. Bu profesyonelliği de Aybars Temizlik sağlar.

Neden Fabrika Temizliği Hizmeti Almalıyım?
Bir fabrikayı veya depoyu temiz ve düzenli tutmaya kararlıysanız, profesyonel bir temizlik şirketiyle çalışmanız gerekir. Her ne kadar çalışanlarınız ortamı temiz tutmaya çalışsa da hiçbir temizlik uzman ellerinki kadar verimli olamaz.

İşyerinizi temiz ve düzenli tutmanın çalışanların morali ve üretkenliği üzerinde büyük etkisi vardır. Ancak kendi başınıza fabrikayı düzenli tutmak imkansızdır. Bu yüzden fabrika temizliği alanında hizmet veren şirketleri tercih etmeniz daha uygun olacaktır.

Fabrika Temizlik Protokolleri

Neden Fabrika Temizliği Hizmeti Almalıyım?

Herhangi bir fabrikanın temizliğinde özel bir ayrıntı, görevden önce ve sonra dezenfekte edilmesi gerektiğidir. Bu yöntem temizliği daha verimli kılar. Zeminin temizliği, tuvaletlerin temizliği, orta alan ve kişisel odaların temizliği klasik fabrika temizliğini kapsar. Buna ek olarak yapılan dezenfeksiyon işlemiyle ortamda bulunan tüm mikroplardan arınma sağlanır. Bu nedenle firma olarak temizlik ve dezenfeksiyon konusunda uzmanlaşmış firmaların sunduğu teklifleri ve özellikleri incelemelisiniz.

Fabrika ve depoların temizliğini iyi bir şekilde uygulamayı gerekli kılan temel sebep, makinelerin kullanım ömrünü maksimumda tutmak ve uzatmaktır. Ve bu sürekli günlük kullanıma uygun olmayan bakım eklenirse, kullanım ömrü gereğinden fazla azalacaktır. Bu nedenle temizlik maliyetinin makineler için ne anlama geldiği ilk bakışta gereksiz veya para kaybı olarak görülse de durum böyle değil. Derinlemesine makine temizliği yaptığınız için uzun vadede tasarruf edecek ve hatta daha fazla para kazanacaksınız. Çünkü makinelerin en iyi bakımı, üretim süreçlerini iyileştirecek ve kârı artıracaktır.

Fabrika Temizliğinin Etkili Olabilmesi İçin Neler Yapıyoruz?

Fabrika Zemin Temizliğini Nasıl Yaparız?

Fabrikalar bünyelerinde gerçekleştirilen eylemler ve yapılan işler sebebiyle kirli alanlardır. Ya da kirli olmasa dahi kirlenmeye oldukça müsaittirler. Temizliğin etkili olabilmesi için ise bazı hususlara önem vermek gerekir. Fabrika temizliği ve bu temizliğinin maksimum sürede sürdürülebilmesi için:

 • Mümkün olabildiği kadar organik ürün kullanmaya özen gösteriyoruz. Ekolojik ürünler kullanmak sadece çevreye saygı gösterilmek amacı taşımaz. Aynı zamanda şirket çalışanlarının güvenliğine de katkıda bulunma özelliği vardır.
 • Temizlik; alanında tecrübeli personeller tarafından yapılması en verimli sonucun alınmasını sağlar. Bundan dolayı ekibimizi seçerken hassas davranıyoruz. Çünkü yalnızca uzman personel, kapsamlı temizliği doğru koşullarda garanti etme yetkisine sahiptir.
 • Fabrika temizliği esnasında doğru makine seçimi yapıyoruz. Çünkü nitelikli personelin deneyimi, özel ve işlevsel makinelerle tamamlanır.

Fabrika Temizliği Hizmetimiz Neleri Kapsar?

Endüstriyel temizlik hizmeti, sanayi sektöründeki şirketlerin temiz, güvenli ve verimli bir ortamda yorulmadan çalışmalarını sağlayan kilit bir hizmettir. Bu bağlamda fark yaratan, fabrika hijyeni konusunda uzmanlaşmış profesyonel bir temizlik hizmeti firmamız bünyesinde verilen hizmetlerden biridir. Endüstriyel temizlikte doğaçlamaya veya yarım çalışmaya yer yoktur. Operatörlerin ve çalışanların konforu ve verimliliği, aydınlığı, ortamın sağlığı temizlik ile doğrudan ilişkilidir. Ayrıca şunu da ekleyebiliriz ki fabrikanızın kurumsal imajı, sahip olduğunuz temizlik hizmetinin kalitesine bağlıdır.

Peki, fabrika temizliği bünyesinde firmamız tarafından verilen hizmet neleri kapsar? Firma olarak fabrikaların temizliği konusu ciddiye alıyoruz. Bu doğrultuda kendimizi geliştirmeyi şiar edindik ve geliştiriyoruz. Firmamız kapsamında fabrikaların temizliğini kapsayan hizmetlerimiz aşağıdaki gibidir:

 • Makinelerin derinlemesine temizlenmesi ve müteakip bakım,
 • İşin veya tadilatın sonunda komple temizlik,
 • Ofis, toplantı odaları, tuvaletler, ortak çalışma alanlarının temizliği,
 • Tavanlar, duvarlar ve havalandırma kanalları için temizlik hizmetleri,
 • Boruların ve rögarların temizliği,
 • Yüksek katlı pencere temizliği,
 • Yükleme ve boşaltma alanlarının temizliği,
 • Park alanlarının temizliği,

Gibi hizmetleri fabrika temizliği kapsamında gerçekleştiriyoruz.

Fabrika Temizliği Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Fabrika Temizliği Hizmetinin Avantajları Nelerdir?

Temel bakım görevleri herhangi bir şirkete fayda sağlar. Ancak, doğru bir derinlemesine temizliğin gerçekleştirilmesi aşağıdakiler gibi çok daha üstün avantajları beraberinde getirir. Fabrika temizliği hizmetinin avantajları:

 • Şirketteki organizasyon: Endüstriyel binaların temizliğinin doğru yapılması, çalışma alanlarının düzenlenmesinde önemli bir katkısı vardır.
 • Uzun ömür: Planlı temizlikler, şirketin fiziksel yapısı için daha uzun bir kullanım ömrü sağlar.
 • Optimal koşullarda makineler: İş makinelerinin ihmal edilmesi, bozulmasına neden olur. Bu, zamanında endüstriyel temizlik ile önlenebilecek önemli kayıplar yaşanması söz konusudur.
 • Daha iyi çalışma koşulları: Organize temizlik yapılarak çalışanlara görevlerini yerine getirebilecekleri daha sağlıklı, daha temiz ve daha rahat bir ortam sağlanmış olur.
 • Şirketin imajına iyi yönde katkı: İyi bir endüstriyel temizlik ve buna uygun bakım, tesislerde yapılacak teftişlere karşı sizi endişelendirmeyecektir.
 • Üretim hatlarında kalite: Düzenli endüstriyel temizlik sayesinde nihai ürün makinelerinin kalitesi artar.

Fabrika Temizliğinde Kullandığımız Yöntemler Nelerdir?

Endüstriyel temizlik yapmak için çok çeşitli teknikler vardır, en uygun olanı seçmek şirket ve sektör türüne bağlı olacaktır. Ancak başlıca ve en çok kullanılanlar teknikler vardır. Hizmetlerimiz kapsamında fabrika temizliği alanında en çok kullandığımız yöntemler aşağıdaki gibidir:

 • Manuel temizleme: Manuel temizlik için kir ve kirletici maddelerin temizlenmesinden bakım personelimiz sorumludur. Bu teknik; paspaslar, bezler, fırçalar ve manuel temizlemeye yönelik elemanlarla gerçekleştirilir. Kirin derinlemesine yapışmadığı ve nispeten kolay çıkarılabildiği mekanlar veya şirketler tercih eder. Tuvalet, koridor veya ofis gibi alanlarda manuel temizlik tekniklerinin uygulandığını görmek yaygındır.
 • Endüstriyel kuru buharlı temizleme tekniği: Kuru buhar, güçlü yapışmış kirlerin bulunduğu alanların temizliğinde en çok kullandığımız yöntemlerden biridir. Bunun için belirli bir sıcaklığa dayanıklı yüzeylerde buhar makineleri kullanılır ve şaşırtıcı sonuçlar ortaya çıkar. Yapışan kirleri çıkarmanın yanı sıra temizlenen alanı tamamen dezenfekte eder. Bu, farklı çalışma alanlarındaki işçiler için sağlığı garanti eder.
 • Yüksek basınçlı su temizliği: Basınçlı yıkama temel bir teknik gibi görünse de çoğu durumda hala oldukça etki bir yöntemdir. Kirin büyük bir kısmını gevşetebilir ve işlenmiş yüzeyi hiç etkilemeden birkaç dakika içinde mükemmel temiz yüzeyler elde etmenizi sağlar.

Fabrika Temizliği Hizmetimizdeki Diğer Yöntemler

Fabrika temizliği pek çok farklı yöntemin uygulanabilir olduğu bir alandır. En çok kullanılan yöntemlerin yanı sıra özel yöntemler de mevcuttur.

Diğer yöntemler arasında ele alacağımız ilk tür ise kum püskürtme tekniğidir. Kumlamanın gücü ve hassasiyeti endüstriyel temizlikte farklı durumlar için tercihtir. Kumlama tekniği cepheleri, çok kirli makineleri ve duman veya yağdan etkilenen alanları temizler.

İkinci olarak ise kuru buz püskürtme tekniğini ele alalım. Kuru buz püskürtme, zor kirleri temizlemek için en yaygın kullanılan tekniklerden biridir. Farklı yüzey ve malzeme türlerinde çok etkilidir. Hem makinelerde hem de duvar ve tavanlarda kullanılmaya uygundur.

Üçüncü ve son yöntem ise endüstriyel köpük temizlemedir. Köpük temizleme, çıkarılması zor olan kirlerin oldukça yapışmış olduğu girintilere ulaşmak gerektiğinde idealdir. Köpük, kirin başlangıçtaki gevşemesini sağlamak için basınç altında uygulanır. Daha sonra tam eliminasyonunu sağlamak için birkaç dakika etki süresi vardır. Ayrıca:

 • Ultrason temizleme: Parçaların içine daldırıldığı bir sıvıda yüzeylerinde bulunan parçacıkların bağlarını kırmak için yayılan dalgalardan oluşur.
 • Yerinde temizlik: Boruların temizlenmesi için tasarlanmış bir işlemdir.

Fabrika Temizliğinde Kullandığımız Teknolojik Makineler

Firma olarak verdiğimiz hizmet kapsamında çeşitli teknolojik aletleri kullanıyoruz. Bu aletler, hizmeti sağlayan uzman personelimize destek olur. Bu durumun yanı sıra insan gücünün yetemediği yerlerde devreye girerek profesyonel sonucun çıkmasını sağlarlar. Kullanılacak makineler fabrikanın türüne ve gerekli temizlik hizmetine göre değişir. Fabrika temizliği sırasında kullanılan yaygın teknolojik aletler ise aşağıdaki gibidir:

 • Manuel veya motorlu süpürücüler: Garajların ve otoparkların temizliği ve şirketin diğer önemli alanları dahil olmak üzere hem iç hem de dış mekanlarda her türlü yüzeyin bakımında tercih ediyoruz.
 • Yüksek güçlü elektrikli süpürgeler: Hem katı hem de sıvı atıkları emebildikleri için etkili temizlik sağlar. Derin bir temizlik yapmak istiyorsak bu tip bir elektrikli süpürge bize yardımcı olur.
 • Profesyonel yıkayıcılar: Bu makine türü temizlik personellerimize büyük ölçüde yardımcı olur, çalışma sürelerini kısaltır. Yüzeyi tek geçişte süpürür, ovalar ve kurutur.
 • Otomatik döner: Farklı yüzeylerde son temizlik için kullanıma uygundur. Özellikle işin son kısmında parlaklık elde etmek için farklı zemin ve yüzeylerde kullanırız.

Profesyonel Temizlik İçin Kullandığımız Ürünler

İyi hizmet, iyi bir ekipten geçer. Fakat durum sadece bundan ibaret değil. Çünkü fabrika temizliği oldukça geniş, detaylı ve zor bir işlemdir. Firmamız bünyesinde verilen temizlik hizmetinde dikkat edilen kriterlerimiz mevcuttur. Bu kriterlerden ilki iyi ve teknolojik ekipman kullanmaktır. İkinci kriter ise kullanılan malzemenin kalitesidir. Yapılan temizlikte iyi bir geri dönüt alınması için bu unsurlara dikkat etmek şarttır.

Endüstriyel temizlikteki ürünlerin kaliteli olması temizliğin kalitesini doğrudan etkiler. Bu ürünleri sıralayacak olursak ilk olarak ekolojik temizlik ürünleri kullanmaktan geçer. Çevreyi kirletmeye gerek kalmadan optimum sonuçlar veren ürünlerdir. Organik hammaddeden üretilirler ve temizlik görevlerinde özellikle bakımda etkili oldukları kanıtlıdır. Konsantre temizlik ürünleri ise bir başka alternatiftir. Genellikle bunları güçlü ve etkili ürünler gerektiren karmaşık işlerde uygulamak için tercih ediyoruz. Uygulaması, yeterli kişisel korumaya sahip nitelikli personellerimiz tarafından gerçekleşir.

Fabrika temizliğinde kullandığımız bir başka ürün de çok amaçlı temizleyicilerdir. Temizlik, kir çıkarma, dezenfekte etme gibi çeşitli amaçlar için geliştirilmiştir. Bu çok amaçlı temizleyicilerin çoğu aynı zamanda uygulandıkları ortama hoş bir koku da verirler.

Fabrika Temizliği Hizmetimiz Hangi Alanları Kapsar?

Endüstriyel temizlik, temizliğin en özel alanıdır. Her kurulum benzersizdir ve yürütülen faaliyetlerin doğası gereği özel bir temizlik çözümü gerektirir. Ayrıca her endüstri türünün karşılanması gereken güvenlik standartlarına sahip olduğunu ve bu nedenle endüstriyel temizlik konusunda uzmanlaşmış bir şirkete sahip olmanın şart olduğunu unutmamalıyız. Çünkü endüstriyel süreçler çok çeşitlidir ve genellikle son derece tehlikelidir. Örneğin gıda endüstrisinde son derece yanıcı olan un tozunu veya diğer birçok türde ve endüstride yakıt içerir.

Fabrika temizliği hizmetimiz farklı alanlar ve senaryolar için çok sayıda temizlik faaliyetini kapsar. Endüstriyel temizlik uygulamasının gerekli olduğu en tipik senaryolar veya yerler arasında; üretim ve üretim ortamları, fabrikalar, gıda işleme tesisleri, içecekler, laboratuvarlar, geri dönüşüm ve atık işleme tesisleri gibi yerler vardır. Enerji santralleri, rafineriler, tersaneler gibi mekanik ve elektriksel ortamlarda da hizmetimizi veriyoruz. Doğru temizlik, her türlü endüstri için en önemli unsurlardan biridir. Çünkü düzgün çalışma ve optimum üretim seviyesi için temiz ve dezenfekte edilmiş makine ve tesislere sahip olmak kriterdir.

Fabrika Temizliğinde Neredeyiz?

Doğru ve tatmin edici bir endüstriyel temizlik yapmak basit bir iş değildir. Bu yüzden işi konusunda uzman profesyonellerin ellerine bırakmalısınız. Bunun için mükemmel eğitimli ve güvenlik konusunda gerekli bilgi birikimine, tüm süreç için gerekli tüm altyapı ve garantilere sahip bir ekibimiz vardır. Kullanılması gereken özel araç ve gereçlerden, yüzeylerin türüne ve varsa makinelere bağlı olarak endüstriyel temizlik için kullanılabilecek farklı kimyasal ürünlerin taşınmasına ve kullanımlarına kadar pek çok imkana da sahibiz.

Pek çok fabrika, alanın temizliği için hizmetlerimizden faydalanmaktadır. Sahip olduğumuz endüstriyel sermaye malları konusundaki uzmanlığımız ile her geçen gün ağımızı büyütüp genişletmekteyiz.

Endüstriyel Bir Temizlik Şirketine Güvenmenin Avantajları

Fabrikaların temizliği konusunda uzman olan bir şirket, endüstriyel alanınızın özel temizlik ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli teknik bilgiye sahip profesyonellere sahip olmanızı sağlayacaktır. Sahip olduğunuz avantajları arasında:

 • Çalışma alanının kalitesi ve hijyeni,
 • Makine ve tesislerin kullanım ömrünü uzaması,
 • Onarım ve değiştirmelerde tasarruf,
 • Kaza önleme,
 • Şirketin profesyonel imajı,

Gibi avantajlar yer alır. Doğru endüstriyel temizlik hizmeti; bilgi ve özel makineler gerektirir. Firmamız bu konu için gerekli bilgi ve makinelere sahiptir.

Neden Bizi Tercih Etmelisiniz?

Her sanayi şirketinin ait olduğu sektöre, iş modeline, üretimine ve daha birçok faktöre bağlı olarak kendine has özellikleri vardır. Bu nedenle firma olarak geleneksel çözümlere inanmıyoruz. Aksine durumunuzu inceler, ihtiyaçlarınızı analiz eder ve yatırımınızdan en iyi şekilde yararlanan kişiselleştirilmiş temizlik çözümlerini sunuyoruz. Çünkü biz endüstriyel temizliğin tam olarak bir yatırım olduğuna inanıyoruz. Bu hizmeti asla masraf olarak düşünmeyin. Tesislerinizin, makine ve ekipmanınızın ömrünü uzatmak için fabrika temizliği yaptırmak önem taşır. Ayrıca bu sayede çalışanlarınızın refahını ve dolayısıyla motivasyonlarını ve işe bağlılıklarını iyileştirmiş olursunuz. Bu da şirketinizin imajını güçlendirmeye yatırım yapmak anlamına gelir.

Ve tam da bu nedenle, bu tür bir hizmetin size sağlayabileceği her şeyi bildiğimiz için her zaman en yüksek kalite standartlarını esas alarak çalışıyoruz. Temiz bir sanayi şirketi ile kirli ve ihmal edilmiş bir şirket arasındaki fark çok büyüktür. Burada amacımız hem harici hem de dahili olarak her zaman en iyi fabrika temizliği hizmeti sunmaktır. Sizi de bu konudaki tecrübemizden yararlanmaya davet ediyoruz.

DÜRÜST VE GÜVENİLİR HİZMETLER Mİ ARIYORSUNUZ?

Aybars Fabrika Temizliği

Hemen Randevu Alın

Destek Hattı

+90 216 706 10 66