İnşaat Sonrası Temizlik

Herhangi bir inşaat müteahhidi için, yeni inşa edilmiş bir binanın veya yenilenmiş bir binanın anahtarını teslim etmek, hizmet verecekleri herhangi bir müşteri için nihai hedeftir. Ancak inşaatın kendisinden sonra, uğraşmak zorunda kaldıkları gözyaşı ve terden bahsetmeyi unutmamak gerekirse, bir inşaat firmasının işi bitene kadar henüz bitmemiş demektir. İnşaatın tamamen bitmesi için anahtar tesliminden önce yapılacak daha çok ek iş var.

Bu ek işler tüm tesisin komple temizliğini veya bizim tabirimizle inşaat sonrası temizliğini kapsar. İnşaat sonrası temizlik mutlaka işinde uzman bir ekip tarafından yapılmalıdır. İnşaat sonrası kelimesinden de bu temizliğin inşaat kısmından sonra yapıldığı anlaşılmaktadır. Bir inşaat müteahhidi molozların genel temizliğini yapabilir, ancak detaylı temizlik artık işlerinin bir parçası değildir. Bu tür temizlik baştan aşağı tüm tesise yapılır; sadece yerlerin süpürülmesi ve diğer görünür alanların temizlenmesi anlamına gelmez.

İnşaat sonrası temizlik, yeni veya yenilenmiş binalara yapılan temizlik hizmetidir. İnşaat sonrası kelimesinden de bu temizliğin inşaat kısmından sonra yapıldığı anlaşılmaktadır. Bir inşaat müteahhidi molozların genel temizliğini yapabilir, ancak detaylı temizlik artık işlerinin bir parçası değildir.

İnşaat Temizliği

İnşaat temizliği kapsamında pencereleri, çerçeveleri, kapıları, duvarları, mutfağı, banyoyu ve zeminleri detaylı bir şekilde temizliyoruz. Deneyimli temizlikte, evi inşaat sonrası biriken toz, kalıntı, harç ve boyalardan arındırır. Bırakın temizlik profesyonelleri evinizi yaşanır hale getirsin ve kendinize ayırdığınız zamanın tadını çıkarın!

İnşaat Sonrası Ev Temizliği

İnşaat sonrası evlerdeki işleyişimiz normal ev temizliği hizmetinden çok farklıdır. İnşaattan kaynaklanan kirlilik ve lekelerin giderilmesi için özel kimyasallar, malzemeler ve ekip çalışması gerekmektedir. Personellerimiz gerekli tüm temizlik malzemelerini yanlarında getirir ve evinizin pırıl pırıl olmasını sağlar. İnşaat sonrası ev temizliği için bizimle anlaşmak için daha fazla vakit kaybetmeyin!

Evin oturmadan önce inşaat sonrası temizlik veya tadilat sürecinden sonra detaylı bir temizliğe ihtiyacı vardır. İnşaattan kaynaklanan kirliliği ve lekeleri çıkarmak için özel kimyasallar, malzemeler ve ekip çalışması öneriyoruz. Tecrübeli ekibimizle ve gerekli tüm malzemelerle gelip evinizi pırıl pırıl yapıyoruz!

İnşaat Temizliği Fiyatları

İnşaat sonrası temizlik konusunda evin büyüklüğüne göre temizlik profesyonellerinden oluşan bir ekip yönlendiriyoruz. Özel kimyasallar ve temizlik ekipmanları tedarik ediyoruz. %100 müşteri memnuniyeti politikası kapsamında, memnun kalmamanız durumunda telafi hizmeti sunuyoruz.

İnşaat Sonrası Yapılan Temizliğin Aşamaları

Genellikle basit bir tadilattan sonra bile, ‘ince veya kaba temizlik’ denilen işlem gerekir. İnşaat sonrası temizlik üç ana aşamaya ayrılır:

 • Birinci aşama yaklaşık temizliktir. Uygulama yapılacak mülkü oluşturan tesislerin muayenesini takiben koşulların, temizlenecek malzemelerin ve yüzeylerdeki boya, çimento, yapıştırıcı vb. izlerinin değerlendirildiği aşamadır. Temizlik; karton, boru, musluk, şantiye kalıntılarının kaldırılmasıyla başlar. Ardından yüksek yüzeylerin ve duvarların temizliğine sıra gelir.
 • İkinci aşama kaba temizliktir. Toz katmanları temizlendikten sonra, profesyonel temizlik makineleri ile sanitasyon, leke çıkarma ile devam eder. Gerçekleştirilen ilk işlem, her tür döşemenin yıkanmasıdır. Daha sonra zeminlerin yıkanması işlemi gelir. Zeminlerin bakımı için elektrikli süpürge, tek diskli makine, buharlı pişirici, hidro-temizleyici gibi cihazları kullanmak mükemmel sonuçları doğurur. Yıkama işleminden sonra zeminleri düzleştirmeye ve yüzeyleri özel ve son derece işlevsel makinelerle cilalamaya geçilir. İnşaat sonrası temizlik kapsamında zemin işleminin türü yüzeyden yüzeye değişir. Ahşap zeminler varsa koruyucu işlemler yapılır. Diğer zemin türleri için örneğin cilalama gereklidir. Son olarak ortamdaki her türlü cam yüzeyin temizliğine geçilir.
 • Üçüncü ve son aşamaya geldik. Tüm yüzeyler temizlendikten sonra banyoları dezenfekte ediyoruz. Musluk, duş, küvet, klozet; parlaklığını geri kazandırmaya da yarayan makine ve ürünlerle derinlemesine temizlenecektir.

Neden İnşaat Sonrası Yapılan Temizlik Hizmeti Almalıyım?

Neden İnşaat Sonrası Yapılan Temizlik Hizmeti Almalıyım

Günümüzde temizlik, bir sektör haline gelmeyi başarmıştır. Bu başarının en büyük sebebini bireylerin talepleri sağlar. Özellikle inşaatı yarıda kalmış evlerin temizliği oldukça zordur. Bireyler bu temizlikte yetersizdirler. Ayrıca günlük olarak tutacağınız temizlikçiler de alternatif değildir. Çünkü bitmiş bir inşaatın ince temizliği son derece zordur. Bu sebeple uzmanlık ister. Uzmanlığın yanı sıra gerekli ekipmanların olması da önem taşır. Bu noktadaki çözüm yolu ise inşaat sonrası temizlik hizmeti veren firmalardan geçer.

Müşterilerimizin bizimle iletişime geçmesinin nedenlerinden biri, inşaat sonrasındaki temizliğin zorluğudur. Ayrıca bunu düzgün bir şekilde yapacak ekipmana, zamana veya uzmanlığa sahip olmadıkları endişesi, bireyleri profesyonel destek almaya yönlendirir. Firma olarak tozu, malzeme kalıntılarını ve boya veya vernik lekelerini çıkarmak için inşaat sonu temizlik konusunda uzmanlaşmış bir ekibimiz var. Bunun için çıkarılacak kir ve kalıntı miktarını belirlemek ve kapsamlı bir temizlik ile devam etmek önem taşır. İnşaatlara verdiğimiz temizlik hizmetini dilerseniz tek bir müşteri olarak talep edebilirsiniz. İnşaat sonrası temizliği en çok talep eden alan ise toplu konutlardır. İki kesime de hizmet veriyoruz.

İnşaat Sonrası Temizlik Alanları

İnşaat sonrasında yapılan temizlik hizmetlerinde, her şeyin düzgün ve kusursuz olması için derin ve düzenli temizlik yapılır. Bu hizmet restoran temizliği, ev temizliği, apartman temizliği, kompleks temizliği ve daha fazlası için idealdir. Müşterinin ihtiyacına göre mülkte genel ve derin temizlik yapıyoruz. Bu hizmet herhangi bir kuruluş için de geçerlidir. Ayrıca inşaat sonrası temizlik kapsamı ise;

 • Katlar,
 • Verandalar, garajlar ve park alanları,
 • Mutfak ve yemek alanı,
 • Atölyeler,
 • Bekçi kulübeleri,
 • Tuvalet, duş ve soyunma odalarının temizlik ve dezenfeksiyonu,
 • Cam ve cephelerin iç ve dış temizliğini içerir.

İnşaat Sonrası Temizlik Hangi Hizmetleri Kapsar?

Bu hizmet titiz bir çalışmanın yapıldığı toz, boya gibi kalıntılar veya inşaat malzemesi kalıntılarının bulunmadığı alanları garanti eden derin bir temizliktir. Peki, inşaat sonrası temizlik neleri kapsar? Önce genel hizmetleri sonrasında ise bu hizmetleri özel olarak inceleyelim:

 • Tavan ve duvarlardan zeminlere kadar tüm yüzeyleri ve döşemeleri süpürmek ve tozlarını almaktır.
 • Kapı üstlerini, kollarını, donanımlarını, döşemelerini temizlemektir.
 • Mutfak ve banyoların tam dezenfeksiyonunu yapmaktır.
 • Zeminleri, süpürgelikleri, dolapları nazikçe temizlemektir.
 • Tüm cam, taş ve metal yüzeyleri arındırmaktır.
 • Panjurları, tavan borularını/fanlarını, hava kanallarını, havalandırmaları, aydınlatma armatürlerini temizlemektir.
 • Başlıkları, pencere çerçeveleri dâhil pencereleri temizlemektir.
 • Dış temizlik (dış cephe kaplaması, tuğla, avlu, döşeme, ön cephe, pencereler) yapmaktır.
 • Zemin cilalamaktır.

Banyo Temizliği

Banyo temizliği, inşaatı tamamlanmış bir evde temizlenmesi zor olan bir bölümdür. Fayansların boya ya da vernikten iyi bir şekilde arındırılması önemlidir. Ayrıca fayansların ve banyo dolaplarının parlak olması da müşteriler tarafından talep edilen isteklerdendir. Firmamız kapsamında inşaat sonrası temizlik hizmetinin bir parçası olan banyo temizliği şunları kapsar:

 • Özellikle köşelerde duş, küvet, makyaj masası, lavabo, fayans, seramik, zemin temizliği yapılır.
 • Cam ve sürgülü kapıların temizliği tamamlanır.
 • Duş temizliği yapılır.
 • Tuvalet, küvet veya duşların sterilizasyonu sağlanır.

Mutfak Temizliği

Mutfak temizliği, bireylerin en çok zorlandığı kısımlardan biridir. Dolapların çok olması durumu zorlaştıran başlıca unsurdur. İnşaat sonrası yapılan temizlik hizmeti kapsamında mutfak temizliği önemlidir. Uzman ekibimiz çeşitli teknolojik ekipmanlardan yardım alarak bu bölümü profesyonel bir şekilde temizler. Temizlik esnasında teknolojik aletlerden yararlanmak müşteri memnuniyetini de beraberinde getirir. İstanbul İnşaat sonrası temizlik kapsamında mutfak temizliği için aşağıdaki şekilde hizmet veriyoruz:

 • Mutfak zeminini süpürdükten sonra ıslak bir paspas atıyoruz. Gerektirdiği takdirde cila işlemi de yapmaktayız.
 • Tezgâh, dolap ve çekmece altı ve üstü tüm mobilyaların iç ve dış temizliği hizmet kapsamındadır.
 • Mutfakta bulunan tüm tezgâhları, fayanslar veya seramikler temizliği titizlikle yapıyoruz.
 • Lavabo ve musluk temizliği kolay gibi görünse de es geçmeyeceğimiz bir adımdır.
 • Son olarak tüm çıkış kapaklarının temizlenmesi ile mutfak temizliğini tamamlıyoruz.

Genel Temizlik

İnşaatı yeni bitmiş evlerde özel olarak temizlik gerektiren bölümler vardır. Bunun yanı sıra inşaatı yeni bitmiş evlerde genel temizlik esastır. Genel temizlik pek çok alanı kapsar. Bu yüzeylerde temizlik toz alma, silme ve cilalama işlemlerini kapsar. Oldukça detaylı bir işlemdir ve temizliği uzun zaman alır. İnşaat sonrası temizlik kapsamında inşaatı yeni bitmiş evlerin özel temizliği aşağıdaki gibi yapılır:

 • Evin içindeki tüm zeminleri süpürüyoruz, vakumluyoruz. Son olarak cila işlemi ile yüzey temizliğini tamamlıyoruz.
 • Raflar, havalandırma delikleri, döşeme ve aydınlatma armatürlerinin temizliği de genel temizlik kapsamındadır.
 • Evde bulunan tüm pencereler ve girintilerinde bulunan tozlarını alıyoruz. Pencere çerçeveleri de işleme dahildir.
 • Genel temizlik kapsamında duvarların temizliği de vardır. Duvar ve duvarların zemin ile birleşim yerlerini titiz bir şekilde temizliyoruz.
 • Son olarak tüm alanların vakumlanması, toz, boya ve çimento kalıntılarının temizlenmesi ile inşaat sonrası temizlik hizmetini tamamlıyoruz.

Profesyonel Şekilde İnşaatta Yapılan Temizliğimiz

İnşaat sonrası yapılan temizlik, hem basit bir tadilat durumunda (bu durumda tadilat sonrası temizlikten bahsediyoruz) hem de yeni bir şantiye durumunda önem taşır. Bu ayrım, işçiler ve inşaat şirketi tarafından çeşitli müdahaleleri tanımlar. Ancak bizim gibi temizlik alanında profesyonel bir kurumun çalışmalarını değiştirmez.

İnşaat sonrası yapılan temizlik, sıradan temizlik hizmetinden büyük ölçüde farklıdır. Müdahalelerimizin her biri sırasında sadece yapının yüzeylerini temizlemekle kalmayacak, aynı zamanda inşaat sonrası temizlik ile aşağıdakileri de ortadan kaldıracağız:

 • Tutkal ve silikon kalıntıları
 • Boya, çimento ve elektrik tellerinin kalıntıları
 • Yapıştırıcılar
 • Küçük ambalaj kalıntıları
 • Bırakılan ayak izleri
 • İnşaat sonrası toz

Firmamız size olağanüstü ve sertifikalı bir temizliği garanti eden yöntemler sunar. Aşamalara böldüğümüz sorunsuz ve kötü sürprizler olmadan size hızlı bir hizmeti garanti etmek için işlevsel bir sistem geliştirdik. İnşaat sonrası temizlik kapsamında geliştirilen sistem; site denetimi, mevcut durumun değerlendirilmesi ve taleplerinizin kabulü, personelimizin müdahalesi, kalite sorumlusunun müdahalesinden oluşur.

Neden Bize Güvenmelisiniz?

İnşaat sonrası yapılan temizlik çok daha dayanıklı kirleri ortadan kaldırır. Bunun için son derece profesyonel ekipman ve uygun deterjanlar gerekir. Uzman ve donanımlı bir temizlik şirketine güvenmek, optimum müdahaleyi garanti etmek anlamına gelir. Firmamız yüksek vasıflı işgücü sayesinde mülkün çeşitli bileşenlerine zarar vermez. Bu sayede temizliğe dair her türlü müdahaleyi gerçekleştirme potansiyeline sahiptir.

Tadilat sonrası temizlik sadece özel şahıslar için değildir. Aynı zamanda inşaat sonrası temizlik güvenlik yönetmeliklerine göre standardize etmeye karar veren firmalar için de geçerlidir. Örneğin mağazalar, restoranlar, oteller, ofisler ve süpermarketler gibi halka açık faaliyetler için de gerekir. Ayrıca kamu kurumlarını, inşaat firmalarını da unutmamak gerekir.

Sık Sorulan Sorular

Öncelikle kaba atıklardan kurtularak inşaat sonrası temizlik işlemine başlayın. Ardından her yerin tozunu almanız gerekir. Bunun için elektrik süpürgesi ile her yerin tozunu alın. Fakat bulunduğunuz yerde elektrik yoksa paspas ile yerleri silin. Ayrıca nemli bez ile etrafınızın tozunu alın. İlk önce mutfağı temizleyin. Ardından diğer odaları temizledikten sonra en son banyo ve tuvaleti temizleyip dezenfekte etmelisiniz. Aslında en etkili inşaat temizliğini Aybars Temizlik firması olarak bizden hizmet alarak sağlarsınız.

Fayans üzerindeki inşaat atıkları ve tozları bir fırça ile alın. Ardından bir çek pasla veya nemli bez ile yüzeyi silin. İnşaat sonrası fayans temizliği yaparken fayansın yüzeyini çizmemeye önem verin. Bu arada fayans araları bir dolgu malzemesiyle doldurulmaktadır. Bu dolgu malzemeleri ufak kalıntılar yapmaktadır. Bu kalıntıları temizlemek için ufak bir fırça kullanın. Böylece derz dolgularını en iyi şekilde temizlersiniz.

Beton sökücü ürün kullanarak inşaat sonrası temizlik kapsamında fayanslarınızı temizleyin. Bu ürünlerden biri Ok-103’tür. Ok-103 beton sökücüyle kurumuş çimento lekelerini hızlı ve kolay şekilde sökersiniz. Beton sökücüyü bez yardımı ile çimento lekelerinin olduğu kısma uyguladığınızda çimento lekesi ürünle tepkimeye girer. Böylece fayanslarınız zarar görmeden pürüzsüz hale gelir.

Bütün kalıntıların tozlarını çekmek için güçlü bir vakum makinası kullanın. Daha sonra kazıyıcılar, fırçalar ile gerekli yerleri temizleyin. Bunun için etkili kimyasallar kullanmanız gerekir. Ayrıca camdaki kaba lekelerden ve bantlardan kurtulun. Bu işlemlerden sonra banyodaki ince tozları çıkarmanız yorucu olabilir. Bunun yanında camları silmelisiniz. En son inşaat sonrası parke temizliği yapın. Sonuç olarak, inşaat sonrası temizlik için Aybars Temizlik Şirketi olarak bizlerden destek alın.

İnşaat sonrası banyo temizliğinin profesyonel bir temizlik şirketine yaptırmanız daha iyidir. Özellikle daha önce bu tür temizlik yapmadıysanız, bu işlem işkenceye dönüşür. Çünkü siz fayansları temizledikçe kireç atıkları tekrardan ortaya çıkar. Ayrıca boyama yapar. Banyo temizliği için ilk önce tüm kalıntıları temizleyin. Daha sonra çimento ve kireç kalıntılarını çıkarıp atın. En son sabunlu su ile banyoyu yıkayın. İnşaat sonrası temizlik yaparken, kirler ve lekeler halen çıkmıyorsa kireç sökücü kullanın.

İnşaat sonrası en zor temizliklerden biri cam temizliğidir. Ayrıca bu temizlik işlemi bu konuda profesyonel değilseniz tehlikedir. Bu sebeplerden dolayı bizlerden cam temizliği konusunda destek alın. Öncelikle camlardan bantları ve kaba atıkları çekiyoruz. Ardında cam temizliği için ince detaylara başlıyoruz. Bizler camları silerken profesyonel ekipman kullanıyoruz. Cam yüzeyler üzerinde olan silikon ve diğer kirleri temizliyoruz. Kısacası inşaat sonrası temizlik kapsamında camlarınızda en küçük kir veya toz bırakmıyoruz.

Parkelerin yüzeyini çizmeden temizlemek önemlidir. Bunun için kullanılan malzemeleri seçerken dikkatli olun. Öncelikle parke üzerindeki çimento ve kireç lekelerini yok edin. Bu işlem için etkili kimyasallar var. Onlardan birini satın alarak kullanın. Ayrıca parke yüzeyinin çizilmemesi için yumuşak fırçalar veya mikrofiber bez kullanmanızı tavsiye ederiz. Daha sonra parkeler arasındaki dolgu malzemeleri kalıntılarını temizleyin. Eğer parkeleri doğal temizlik malzemeleri ile temizleyecekseniz Arap sabunu kullanın.

Temizlik için toz maskesi, temizlik eldiveni, temizlik tulumu ve temizlik malzemeleri kullanın. Ayrıca fırçalar, temizlik bezleri, paspas, elektrikli süpürge gerekecektir. Satın aldığınız malzemelerin kaliteli olmasına dikkat edin. Temizlik malzemelerinizin Bakanlık onaylı olması gerekir. Bunun yanında bu malzemelerin CE sertifikalı olmasına dikkat edin. Aybars Temizlik olarak en kaliteli ve sağlık dostu malzemeleri kullandığımız için inşaat sonrası temizlik hizmetini bizden almaktan çekinmeyin.

DÜRÜST VE GÜVENİLİR HİZMETLER Mİ ARIYORSUNUZ?

Aybars İnşaat Sonrası Temizlik Şirketi

Hemen Randevu Alın

Destek Hattı

+90 216 706 10 66