Mermer Cilalama

Modern mimarinin vazgeçilmezi mermerin şıklığı düzenli bakıma bağlıdır ve mermer cilalama en önemli bakım basamağıdır. Antik dönemlerden beri işlenerek dekorasyona dahil edilen mermer, inşaat sektörünün vazgeçilmezlerindendir. Modern mimarinin harika tarzları mermerin doğallığı ile birleşerek şık bina tasarımlarına dönüşmüştür. Ancak mermerin cazibesi ve şıklığını devam ettirebilmesi bakıma bağlıdır. Özellikle binaların giriş ve koridorlarında çağ ötesi bir görünüm veren mermerin belli aralıklarla cilalanması gerekir Aybars Temizlik olarak, mermer cilalama konusunda da tüm tecrübe ve birikimimizle hizmetinizdeyiz. Binaların ışıl ışıl görüntüsünün asla kaybolmaması için profesyonel ekibimiz tüm becerilerini kullanmaya daima hazırdır.

Mermer Cilalama Hizmeti Nedir?

Mermer Cilalama Hizmeti Nedir?

Pek çok çeşidi bulunan mermer, dış cephelerde olduğu kadar iç mekânlara da ayrı bir hava katar. Özellikle zemin döşemelerinin vazgeçilmezidir. Unutmayın; zemin döşemesi demek, yıpranmaya açık yüzey demektir. Firmamızın profesyonel becerileri içinde zemin döşemeleri önemli bir yere sahiptir. Buna mermer zeminler de dahildir. Çünkü mermer zeminleri sadece silmek bakımını sağlamaya yetmez. Kullanıma bağlı olarak yıpranma, mermer yüzeylerin en büyük düşmanıdır. Yıpranmayı önlemek mermer cilalama ile mümkündür.

Cilalamanın, acemi ellere teslim edilmeyecek kadar basit bir işlem olmadığını bilmelisiniz. Firmamız, ustalık isteyen bu işlemde en iyi hizmeti sunmak için uzmanlaşmıştır. Farklı mermer türlerinin farklı isteklerini bildiğimiz için iki farklı uygulama ile en iyi sonuca ulaşıyoruz. Polimer mermer cilası uygulamamız ile zeminlerinizi en mükemmel hale getiriyoruz. Kristalize mermer uygulamasıyla da kalıcı ve parlak zeminler elde edilmesini sağlıyoruz.

Cilalama İşlemini Nasıl Yapıyoruz?

Mermerler yıpranan zemin döşemeleridir. Bu nedenle inşaattan hemen sonra başlanarak belirli dönemlerde mermer cilalama öneriyoruz. Polimer ya da kristalize cilalama yöntemleri kullanılmadan önce mermeri cilalamaya hazır hale getiriyoruz. Bu işlem, işin ustalık gerektirdiğinin en önemli göstergesidir. Zemin yeterince temiz ve pürüzsüz olmazsa işlem başarıya ulaşmaz.

Eğer bina yeniyse, önceliğimiz inşaat artıkları oluyor. Uzman personelimiz, pürüzsüzlüğü sağlamak için tüm alandaki inşaat artıklarını mermer yüzeyinden kazıyor. Bu işlem elle, döşemeye zarar vermeden yapılıyor. Pürüzsüzlükten emin olduktan sonra döşemeye uygun cilayı seçiyor ve işleme başlıyoruz. Cilalama, temizlemekten farklı olduğu için bölgeye girilmemesi gerekiyor. Hem kullanılan kimyasallardan insanları uzak tutmak hem de işlemin başarısı için alanı kapatıyoruz. İşlemin sağlığı açısından işlemin bittiği söyleninceye kadar alana girilmemesini istiyoruz.

Polimer Mermer Cilası Uygulaması

Polimer Mermer Cilası Uygulaması

Granit gibi sert mermer türleri, yumuşak bir mermer türü olan traverten, karo ve mozaik yüzeylere bu cilayı uyguluyoruz. Polimerin beyaz renginden ötürü süt cilası diye de duymuş olabilirsiniz. Sanayide yapay reçine yapımında da kullanılan akrilik asit tabanlı olan cilayı uygulamadan önce zemin analizi yapıyoruz. Uzman ekibimiz, zeminin özelliklerini tespit ettikten sonra işleme başlıyor. Eğer inşaat yeni bitmiş ve ilk kez cila uygulanacaksa farklı bir prosedür uyguluyoruz. Daha önce mermer cilalama yapılmışsa yaptığımız işlem farklı oluyor. Her ikisinde de zeminin tamamen temizlenmesini sağlıyor, mikro düzeyde bile olsa pürüzleri yok ediyoruz. Temizlik izleri tamamen kuruduktan sonra işleme başlıyoruz.

Polimer Uygulamayı Nasıl Yapıyoruz?

Mermer cilalama ve diğer kimyasalların kullanımını zeminin ihtiyacına göre belirliyoruz. Genelde, standartlara uygun olarak 5-10 metrekareye 100 mililitre cila kullanıyoruz. Ancak zeminin ihtiyacı daha fazla ise miktarı artırabiliyoruz. Uzmanlarımız, modern makineler kullanarak cilayı eşit miktarlarda zemine yayıyor. Malzemenin zemine iyice tutunması için bu işlem 3-4 dakika boyunca sürüyor. Cilanın tüm zemine homojen şekilde yayıldığından emin olduktan sonra kuruma evresi bekleniyor.  Mevsim şartlarına göre 60 dakika sonra ikinci kat uygulaması için aynı işlem tekrarlanıyor. Eğer istenilen parlaklığa ulaşılamamışsak aynı işlem üç ya da dördüncü kez de uygulamaktan kaçınmıyoruz. Tamamen kuruma sağlandığında yine modern makinelerle paspaslıyor ve mükemmel parlaklığa ulaşıyoruz.

Polimer Cila Sonrası Yapılması Gerekenler

Polimer Cila Sonrası Yapılması Gerekenler

İşlemler sırasında özel ekipmanlar kullanıyoruz. Zemine ve cilaya kesinlikle zarar vermiyoruz. Ancak bu hassasiyetin işlemden hemen sonra kullanıcılar tarafından da devam etmesi gerekiyor. Biz, mermer cilalama sırasında alanı insan trafiğine kapatıyoruz. Yeterince kuruduğundan emin olduktan sonra yeniden kullanıma açıyoruz, bu süre 4-5 saat alıyor. Ancak cilalamanın hemen ardından zemine sert cisimlerin konulmaması ve eşya taşınmaması gerekiyor. Bu, uygulanan cilanın uzun süre kullanılması açısından çok önemlidir. Zarar gören küçük bir bölüm, zaman içindeki kullanıma bağlı olarak cilayı atabilmektedir. Bu nedenle, kullanıcıların da hassasiyet göstermesi önemlidir.

Kristalize Mermer Cilası Hizmeti Nedir?

Sektörümüzde en çok ustalık ve tecrübe gerektiren cila türü kristalize mermer cilasıdır. Tüm eğitimleri almış ekibimiz bu konuda önemli bir tecrübeye sahiptir. Kristalize cila uygulaması ile mevcut döşemenin gözeneklerinin yok edilmesi ve cilanın daha iyi tutunması amaçlanmaktadır. Uygulandığı zeminlere göz kamaştıran bir güzellik katar. Diğerlerinden farklı olan bu yöntem, ekibimizin usta ellerinde bir şahesere dönüşür. Uygulama, zahmetli ve sabır isteyen bir süreçtir. Aybars Temizlik olarak ekibimizin bu konudaki ustalığına sonuna kadar güveniyoruz.

Kristalize Mermer Cilasını Nasıl Uyguluyoruz?

Uygulama öncesi; standart hale getirdiğimiz titiz temizliği yapıyoruz. Buna ek olarak, keçe kullanan makinelerle temizliği bir adım öteye götürüyoruz. İyice temizlendikten sonra işleme başlıyoruz. Bu işlemin püf noktalarından biri sabırdır. Zeminin iyice kuruduğuna emin olduktan sonra mermer cilalama uygulamasına başlıyoruz. Uygulamanın kusursuz olması için personelimiz sprey şişeler kullanıyor. Sıkılan cila özel makineler aracılığıyla çok yüksek hızda ısıtılarak reaksiyona sokuluyor ve zemine yediriliyor. Bu esnada doğal taş üzerinde oluşan gözeneklerin de dolması sağlanıyor. Cila kuruduktan sonra diğer karoya geçilerek tüm zemin bu titizlikle tamamlanıyor.

İşlem sonrası tekrar başa dönüyor ve ikinci kata başlıyoruz. Bu işlemi, mükemmel parlaklığa ulaşıncaya kadar sürdürüyoruz. Ancak burada dikkat ettiğimiz bir husus daha var. Gözeneklerin yeterince dolup dolmadığını tekrar tekrar kontrol ediyoruz. Uzman ekibimiz, kriterlerinden geçemeyen karoları tekrar tekrar aynı işleme tabi tutarak cilalıyor. Ekibimiz, bu işlemi 3 kat standart uyguluyor. Ancak bazı zeminlerde 5 kata kadar yapılmış mermer cilalama uygulamalarımız bulunuyor.

Mermer Cilası Hizmetinde Nelere Dikkat Ediyoruz?

Mermer Cilası Hizmetinde Nelere Dikkat Ediyoruz?

Ekibimiz, uygulama yapılacak bölgenin bir süre kullanılmaması için gerekli önlemleri alıyor. Önceliklerle bariyerlerle kullanıma kapatıyoruz. Bölgede eşya varsa kaldırıyoruz. Kaldırılamayacak durumda olan eşyaların ciladan zarar görmemesi için korumasını sağlıyoruz. Uygulama tamamlandıktan sonra da bölgenin bir süre kullanılmamasını istiyoruz. Hiçbir temasın olmaması gereken cila bölgesinin kuruması 5 ila 7 saat arasında değişmektedir. Ekibimiz, bu sürede bölgeye girilmemesini sağlıyor. Alan kullanıma açıldıktan sonra da en az 24 saat zemine zarar verecek eşya taşıma gibi faaliyetlerin yapılmamasını öneriyoruz.

Hangi Kimyasalları Kullanıyoruz?

Sektörümüzün önemli bir branşı olan mermer cilalama konusunda tecrübemize ve ustalığımıza güveniyoruz. Bu ustalığın içinde kullanılan kimyasalların önemini de çok iyi kavramış durumdayız. Doğal taş temizliğinde ve cilalamada kullandığımız tüm ürünleri özenle seçerek kullanıyoruz. Bu aşamada öncelikle uluslararası kalite standardı olan CE belgesini, ardından da ülkemizin standardı olan TSE belgesini arıyoruz. Standardını kanıtlamış ürünlerin kaliteli olmasına da özen gösteriyoruz. Çünkü bu alanda ustalığınız ve tecrübeniz ne kadar çok olsa da malzeme kalitesi önemlidir. Sert darbelere maruz kalan mermer cilasının kalitesini kanıtlamış olması gerekmektedir. Biz, dünya standartlarında ve yüksek kalitede kimyasallar kullanıyoruz. Kullandığımız kimyasalların, çevre dostu ve canlılara zararsız olmasına çok önem veriyoruz.

‘Alet işler el övünür’ sözünden yola çıkarak, makinelerimizi de dünya standartlarında seçtik. Dünyaca ünlü markaların, uzun yıllar deneyimi ile ürettiği cihazların tamamını ülkemize getirttik. Binaların şık giysisi doğal taşın önemini bildiğimizden mermer cilalama işlemine ayrı özen gösteriyoruz. Hizmet verdiğimiz bütün alanlarda olduğu gibi bu işlemde de ustalık, kaliteli kimyasal ve en uygun makine prensibini uyguluyoruz. Ekibimizi, makineleri kullanmadan önce eğitimden geçiriyoruz. Deneme alanlarındaki uygulamalarla makinenin ustamızın bir uzvu haline gelmesine yardımcı oluyoruz. Teknolojiyi ustalıkla birleştirerek makinelerin en verimli şekilde kullanmasını amaçlıyoruz. Çünkü doğal taştaki kusursuz parlaklığa ancak böyle ulaşabiliyoruz.

Cilalama Hizmetini Hangi Sıklıkla Almalısınız?

Mermer tamamen doğal olan taş türüdür. Doğal olmaları onların bakıma ihtiyacı olduğu anlamını taşımaktadır. Biz, bu bakım ihtiyacının tamamını karşılayabilmekteyiz. Nasıl ki bir el aleti sürekli kullanıldığında zamanla üzerinde oyuklar oluşur, doğal taşlar da böyledir. Üzerine sürekli basılan, bir şeyler taşınan zemin döşemesi de zamanla aşınır. Ancak günümüzün geldiği kimya teknolojisi, bu aşınmayı durdurabilmektedir. Mermer cilalama ile doğal taşların uzun dönem kullanılmasını amaçlıyoruz. Bulunduğu mekânın şıklığının kalıcı olmasını isteyenlere belirli periyotlarda bakım öneriyoruz. Ofis, kafe, banka şubesi, hastane ve okul gibi yoğun kullanım alanlarında yılda bir kez cila uygulanmasını tavsiye ediyoruz. Ev gibi, daha az kullanılan alanlarda bu sürenin 3 yıla kadar çıkmasını normal kabul ediyoruz. Bu sürelerin, bir kural olmadığını belirtmek isteriz. Ancak uygulamayı yaptıran müşterilerimizin memnuniyetlerinin kat kat fazla olduğunu da söylemek isteriz.

Mermer Cilalanmazsa Ne Olur?

Doğadaki her şey gibi doğal taşın da bir ömrü vardır. Bu ömür oldukça uzundur ama daha da uzatmak mümkündür. Cila yapılmaması mermerde zamanla küçük gözenekler oluşmasına neden olur. Bu küçük gözenekler zamanla büyür ve aşınmadan çok öteye geçer. Mermerdeki bakımsızlık ileri boyuta ulaştığında çatlamalar ve dökülmeler başlar. Bu da hem zaman hem para hem de prestij kaybı anlamın taşımaktadır. Bu durumu otomobil boyası ile örneklendirebiliriz. Eğer otomobilinizin boyasını sürekli sert cisimlerle çizerseniz, bir süre sonra korozyon sorunu ile karşılaşırsınız. Önceleri çizik olan yerlerdeki boyaların bir süre sonra dökülmeye başladığını görürsünüz. Doğal taşlarda da durum aynıdır. Bu nedenle mermer cilalama işlemi yaptırılmalıdır.

Mermer Cilalama Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

Mermerinizi cilalattığınızda sadece mekânınızın değerini artırmazsınız. Mekânın bakımı aynı zamanda öz saygının bir göstergesidir. Eğer bulunduğunuz alanın doğal taşlarını cilalatırsanız, bu hayatınıza ayrı bir motivasyon katacaktır. Sadece moral ve yaşam kalitesi değil, kolaylık ve sağlık da kazanırsınız. Doğal taşlar cilalandığında bakteri oluşumu önlenir. Çünkü cilalama işlemi, mermerde oluşan gözenekleri yok eder. Zemin malzemesinin kullanım ömrü uzar. Yüzey cilalı olduğundan sürekli temiz durur. Bu da temizliğe ayrılan zaman ve paranın azalması anlamını taşımaktadır. Zeminin cilalanması ışığın yansıma şiddetini de artırır. Bu da enerji tasarrufu anlamı taşır. Mermer cilalama can güvenliği için de önemlidir. Çünkü cilalanmamış zeminlerin kayganlaşma riski artmaktadır. Bu da kötü sonuçlar doğuracak kazaları beraberinde getirebilir. Zeminin cilalanması bu riskleri de en aza indirir.

Mermerler Cilalandıktan Sonra Ne Yapmalı?

Uygun makineniz, kimyasallarınız olsa da evde kendi başınıza yapılabileceğiniz bir işlem değildir. Kesinlikle profesyonellere bırakılması gerekmektedir. Bu nedenle sizin yapmanız gereken; firmamızla iletişime geçmektir. Biz sizin için mermer cilalama ile ilgili her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp hayata geçiriyoruz. Ekibimizle gerekli analizi ve cilalama işlemini en uygun zamanda yapıp teslim ediyoruz. Sizin yapmanız gereken sadece ekibimizin tavsiyelerini uygulamak. Bunun dışında yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Bunun dışında; mermerin muhteşem ışıltısının keyfini de çıkarabilirsiniz.

Cilalama Profesyonel Ellerin İşidir

Doğal taşların inşaat sektörü için kıymetini biliyoruz. Mermerin girdiği her mekânın değerinin arttığını da biliyoruz. Ancak iyi bildiğimiz bir nokta da bu değerin daimi olması için cilalama yaptırmanın gerekliliğidir. Fakat her seferinde söylediğimiz gibi bu işlem profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Kurumsallaşmamış ve gerekli deneyimi kazanmamış kişilerden bu hizmeti almanızı kesinlikle tavsiye etmiyoruz. Eğer mermerin bakım ve cilalamasının yaptırılması için yola çıkmışsanız dikkat etmelisiniz. Önceliğiniz uygun zemine, uygun kimyasal ve uygun makine prensibinin uygulanıp uygulanmadığını denetlemek olmalıdır. Mermer cilalama işlemi sıradan makinelerle, sıradan ustalarla yapılamamaktadır. Sektörümüzde branşlaşmanın önemi burada ortaya çıkar. Aybars Temizlik aradığınız profesyonelliği size sunar.

Kıymetli Mermerleri Amatör Ellere Teslim Etmeyin

Yaşadığınız mekâna büyük bir değer katan mermer, amatör ellerde kötü uygulamalara maruz kalabilmektedir. Kalitesiz ya da uygun olmayan malzemenin kullanımının sonuçları ağır olmaktadır. Geri dönülemez hataların önüne geçmek için ehil olmayan ellere teslim edilmemelidir. Güçlü yapıştırıcılarla tutturulan mermerlerin değiştirilmesi oldukça zor ve maliyetlidir. Bu yüzden mühendisler, malzeme seçimini ve uygulamasını uzun yılları hesap ederek yapar. Uzman ellerce yapılmamış bir mermer cilalama işlemi tüm bu emeğin mahvolmasına neden olur. Tüm bu etkilere maruz kalmamak için bu iş profesyonellere teslim edilmelidir.

Mermerlerini Cilalatmak İsteyenlere Tavsiyeler

Evinin ya da işyerinin mermerini cilalatmak isteyenlere ilk tavsiyemiz; uzmanlığa önem vermeleri olur. Referansları incelemek ve detaylı bilgi almak sizin için en iyi yoldur. ‘Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz’ atasözü size en doğru yolu gösterecektir. Referans alanını gidip yerinde görmenizi tavsiye ederiz. Size söylendiği gibi uygulamanın başarılı olup olmadığını ancak bu şekilde anlayabilirsiniz. Teklif aldığınızda, kullanılan kimyasallarla ilgili bilgi almanız da önemlidir. Bu işin en önemli üç önemli sacayağından biri kimyasallardır. Kimyasalların kalitesinden ve uygunluk belgesinden emin olmayı ihmal etmeyiniz. Uygulamayı yapacak personelin tecrübesi de dikkat etmeniz gereken diğer bir husustur. Bu işlem ustalık ister. Bu nedenle mermer cilalama işlemi ince eleyip sık dokumanız gereken bir konudur. Sonrasında pişman olmamak için bu tavsiyelere mutlaka uymanızı öneririz. Saydığımız bu tavsiyelerin hepsi Aybars Temizlik şirketinde mevcut. Cilalama ihtiyacınızı firmamız aracılığıyla karşılayabilirsiniz.

Kaliteli İşçilik Prensibimize Güveniyoruz

Aybars Temizlik olarak hizmet verdiğimiz her alanda olduğu gibi mermer cilalama işleminde de iddialıyız. Sizlere en iyisini vermek adına kendimizi sürekli güncelliyor, sektörümüzdeki uluslararası gelişmeleri takip ediyoruz. Teknolojik makineleri, makine parkımıza dahil ediyoruz. Personelimizin tecrübesine güveniyoruz ama eğitimin gerekliliğini hep ön planda tutuyoruz. Bu nedenle ekibimizi zaman zaman eğitimlere tabi tutarak bilgilerimizi tazeliyoruz. Doğal taş bakımındaki ustalığımıza ve en büyük dayanağımız olan kaliteli işçilik prensibimize güveniyoruz.

Teklif Almanızı Bekliyoruz

Bu prensip doğrultusunda önceliğimizi her zaman müşteri memnuniyetine odaklıyoruz. Bu odaklanma bizi işimize daha fazla motive ediyor ve daha şevkle çalışıyoruz. Hizmet sektöründe devamlılığa inanıyoruz. İşimizin bir günlük olmadığının bilincindeyiz. Bu nedenle yaptığımız işin sonuna kadar arkasında duruyoruz ve imza atmayacağımız hiçbir işi yapmıyoruz. Bugüne kadar bizi tercih eden müşterilerimizin duyduğu memnuniyetle, uzun süreli bir çalışma dönemi sürdürüyoruz. Sizin de mermer cilalama ihtiyaçlarınızın tamamını gidermeye talibiz. Bizden teklif almanızı bekliyoruz. Biz de sizle tanışmayı ve birlikte güzel bir hikâye yazmayı bekliyoruz.