Mermer Cilalama

Mermer Cilalama

Mermer cilalama ve zemin bakımının periyodik bir şekilde yapılması gerekir. Düzenli olarak müşteri istekleri doğrultusunda, sizlere cilalama hizmeti sunmaktayız. Bu alanda dünyaca ünlü cilalama ürünleri kullanmaktayız. Cila olarak kullandığımız iki çeşit cila bulunmaktadır. Bunlar:

 • Kristalize cila,
 • Polimerize cila şeklindedir.

Kristalize cila, çelik tel yardımı ile uygulanmaktadır. Yavaş şekilde, paledyen zeminlere uygulanır. Ortalama kullanım ömrü evlerinizde 3 yıl, işyerlerinde 1 yıldır. Bu durum kullanımınıza bağlı olarak değişiklik gösterir. Polimerize cila ise cila mermer, mozaik, traverten yüzeylere uygulanmaktadır.

Mermer cilalama uygulamasından önce, cilalama yapılacak bölge kir ve inşaat kalıntılarından arındırılmalıdır. Aksi takdirde, cila istenilen oranda performans göstermez. Uyguladığınız mermer cilaları istenilen sonucu vermez. Bu işlem esnasında, kalitesiz ürünlerin kullanımından kaçınmak gerekir. Bu tür ürünler, kısa ömürlüdür. Sonrasında daha farklı sorunları, beraberinde getirir.  Bu açıdan, yaptığınız harcama da boşa gidecektir. Cila uygulamanın amacı, yüzeye dekoratif bir görüntü kazandırmanın yanında, dış etkenlere karşı da korumaktır.

Aybars Temizlik olarak size mermer cilalama hizmeti kapsamında profesyonel bir çalışma sağlarız.
Mermer Cilalama

Polimerize Mermer Cilası Uygulamamız

Polimer cila; akrilik asit, ester ve styreneden oluşur. Genelde;

 • Mermer,
 • Karo,
 • Traverten,
 • Mozaik yüzeylere uygulanmaktadır.

Cilaya rengini veren polimer, beyazdır. Bu açıdan, halk arasında bu cilaya süt cila ismi de verilmektedir. Sürülerek yapıldığından sürme cila olarak da isimlendirilir.

Polimer cila uygulamadan önce, yüzeyi ayrıntılı bir şekilde temizleriz. Sonrasında kurumasını bekleriz. Polimer cilanın atılacağı yüzey, tamamen kurumadan üzerinde yürümemelisiniz. Uygulamadan önce önlemimizi alıp bu bölgeye bir güvenlik şeridi kurmaktayız.

Eskiden mermer cilalama yapılmış olan bölgelere cila atmadan önce, cilayı sökücü yardımı ile bu bölgeleri temizleriz. Bu sayede daha başarılı ve etkili sonuçlar elde ederiz. Aybars Temizlik olarak zeminlerinizin daha şık ve hoş görünmesini sağlarız. Tüm işlemlerimiz profesyonel ekibimiz kontrolünde ve özenli bir çalışma ile gerçekleştirilmektedir.
Mermer Cilalama

Polimer Cila Uygulaması Yapım Aşamaları

Cila uygulamasında yapım aşamalarımızı, şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Yüzeye yaklaşık olarak 100 ml cila boşaltırız. Bu miktar, yaklaşık olarak 5-10 metrekare için geçerlidir.
 • Cilayı zemine eşit miktarda yayarız.
 • Yaklaşık olarak 3 ile 4 dakika boyunca bu işlemi tekrarlıyoruz.
 • Tüm zeminde uygulamayı yapmamızın ardından, kurumasını bekliyoruz. Kuruma süresi, ortam şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak genel olarak 60 dakika içinde zemin kurur.
 • Kuruyan zemin üzerine aynı işlemi 2 ya da 3 kat daha uygularız. İstenilen parlaklığa ulaşana dek bu işlemi tekrarlarız.
 • Mermer cilalama işleminin sonunda, zemini tamamen kurumaya bırakırız. Son olarak palet mop yardımı ile parlatırız.

Zeminin yeniden insan trafiğine açılması için en az 4 ile 5 saat arasında bir zaman geçmesi gerekir. Ancak eşya taşımak, bu süreye dahil değildir. Eşya taşımaya uygun hale gelmesi için en az tam 1 gün beklemeniz gerekir. Paspasla cilaladığımız yüzeye, daha fazla parlaklık kazandırmak için yüksek devirli cila makinesinden yararlanırız. Tüm bu işlemleri kolay ve hızlı şekilde, sizler için sağlamaktayız.

Cila atma işleminin bitmesinin ardından, cila bulaşan tüm alanları temizleriz. Cila çabuk kuruduğundan, temizleme işlemi oldukça önemlidir.
Mermer Cilalama

Kristalize Mermer Cilası Uygulamamız

Kristalize mermer cilalama uygulamasını, şu aşamalar dahilinde uygulamaktayız:

 • Kristalize cila uygulamasının yapısında kalsiyum karbonat maddesi içeren, mermer ve karo bulunmaktadır. Uygun aparatlar yardımı ile uygulanacak yüzeyini fiziksel kuvvet ile yakarız.
 • Reaksiyona giren alanda, doğal gözenekleri doldururuz. Bu şekilde cila zeminle kaynaşmış olur.

Doğal taş olan zeminlerde cilalama işlemi ile gözeneklerin dolması hedeflenmektedir. Doğal taş zemine kristalize cila uygulanması, temizlik endüstrisinde en çok tecrübe gerektiren işlerden birisidir. Maliyet ve zaman açısından zahmetli olan bir uygulamadır. Aybars Temizlik olarak tüm cilalama süreçlerinde özenli bir çalışma ortaya koyarız. Uygulama ve fiyatlandırmalar hakkında bilgi almak için bizimle iletişim kanallarımız üzerinden bağlantı kurabilirsiniz.
Mermer Cilalama

Kristalize Cila Uygulamasında Neler Yapıyoruz?

Uygulamanın öncesinde, zeminden taşıyabileceğimiz tüm eşyaları dışarı çıkarırız. Kalan eşyaları da cilanın bulaşmaması için korunaklı hale getiririz. Cila atacağımız zeminlerde insan trafiği olmaması adına güvenlik bariyerinden yardım alırız. Sonrasında, zemin yıkama makinesi yardımı ile siyah keçe takarak zemini yıkayıp kuruturuz.

Kuruduğundan kesin olarak emin olduğumuz zemine, sprey şişe yardımı ile kristalize mermer cilalama uygularız. 1 metrekarelik bölüme 1 ya da 2 kez fıslatırız. Cila kuruyana dek, cilanın üzerinde 2 dakika kadar gezdiririz. Bu şekilde tüm zemin, 1 kat olarak cilalanır.

Kuru bir bez yardımıyla kalıntıları temizlememizin ardından, iki ya da üç kat daha aynı şekilde devam ederiz. Genelde üç kat yeterli olur. Ancak bazı durumlarda beşe kata kadar uygulama yapabiliriz. Bu uygulamanın süresi yaklaşık olarak 5 ile 7 saat arasında değişmektedir. Bu işlem biter bitmez, zemini insan trafiğine açabilirsiniz. Ek olarak, beklemenize gerek yoktur.

Firmamız, İstanbul hizmet bölgesi içinde mermer cilalama hizmeti sunmaktadır.

DÜRÜST VE GÜVENİLİR HİZMETLER Mİ ARIYORSUNUZ?

Aybars Mermer Cilalama Şirketi

Hemen Randevu Alın

Destek Hattı

+90 216 706 10 66