Okul Temizliği

Okul Temizliği

Okul temizliği, çocukların eğitim ve öğretim hayatlarında daha hijyenik ortamlarda zaman geçirmesine katkıda bulunur. Günün büyük bir bölümünü okulda geçiren çocuklar, kalabalık olan okullarda daha fazla hijyene ihtiyaç duyar. Neredeyse her alan ortak kullanıldığından, hijyen daha fazla önem taşır. Hem öğrenciler hem de öğretmenler için rutin temizliklere dikkat edilmesi gerekir.

Okulların temizliği, diğer yaşam alanlarına göre daha sık ve düzenli yapılmalıdır. Bu şekilde, çocukların sağlıklı vakit geçirebileceği alanlar haline gelir. Uzun süre vakit geçirilen okullarda, mutlaka hijyenik bir ortam sağlanmalıdır.

Bu temizliği tek bir kişinin yapması, çoğunlukla mümkün değildir. Bunun nedeni, okullarda çok fazla alan bulunmasıdır. Üstelik söz konusu mekanlar, gün içinde sık aralıklar dahilinde kullanılmaktadır. Eğitim kurumlarının temizliğinde, profesyonel temizlik firmalarından yardım alarak daha pratik bir sonuca varabilirsiniz. Bu kapsamda Aybars Temizlik olarak titizlikle okul temizliği hizmetini sizlere sunuyoruz. Bizimle çalışarak öğrenci, öğretmen ve okul personeli için okul ortamını daha hijyenik hale getirebilir; insan sağlığını riske eden bakteri, kir ve tozlardan okulu baştan aşağı arındırabilirsiniz.
Okul Temizliği

Eğitim Kurumlarında Temizlik İşlemlerinin Gerekliliği

Öğrenciler, öğretmenler ve okul personeli genel olarak okulların tüm alanlarını aktif olarak kullanırlar. Özellikle sınıf ve kantin temizliği büyük bir önem taşır. Çünkü gün içerisinde bu alanlar devamlı olarak kullanılmakta olup kalabalık öğrenci grupları vakitlerinin çoğunluğunu bu alanlarda geçirir. Özellikle insan sağlığını korumak ve okulu hijyenik anlamda daha korunaklı hale getirmek için Aybars Temizlik olarak size profesyonel okul temizliği hizmeti sunuyoruz. Hizmet kapsamımız dahilinde:

 • Bahçe,
 • Spor salonu,
 • Soyunma odaları,
 • Yemekhaneler,
 • Kantin,
 • Tuvaletler kapsamlı ve detaylı olarak temizlenmektedir.

Bahsi geçen mekanların yanında, idare ve öğretmen kadrosunun bulunduğu odalar da toplu kullanım alanlarıdır. Bu ortamlar sağlık koşullarına uygun olarak dezenfekte edilmezse farklı sağlık sorunlarını beraberinde getirir. Dolayısıyla rutin aralıklarla tüm okulun temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Okulun genelinde yaptığımız temizliği, öğrenci ve öğretmenler okula gelmeden önce yaparız. Bu şekilde, öğrenciler, kullanılan kimyasal içerikli ürünlerle doğrudan temas etmez. Koridor ve tuvalet temizliğini ise öğrencilerin derste oldukları saatlerde yaparız.
Okul Temizliği

Kapsamlı Okul Temizliği

Okul temizliğinde en önemli nokta, temizliği okulun boş olduğu zaman dilimlerinde yapmaktır. Bu noktada kapsamlı ve genel temizliği, okul boşken gerçekleştiririz. Temizlik bittikten sonra havalandırma işlemi gerçekleştirilir.

 • Öğrenciler sınıflara giriş yapmadan zeminleri süpürürüz ve masaların tozları alırız.
 • Silme işleminin ardından, mutlaka havalandırma yaparız. Kimyasal ürünlerin kokusu bu şekilde tamamen ortamda arındırılır.
 • Kullandığımız temizlik ürünlerinde doğal ürünlere öncelik vermekteyiz. Çünkü çocuklar gün içinde tüm alanlar ile temas içindedir. Temas ettikleri yerlerin yüzeyinde deterjan kalıntısı bırakmadan kapsamlı bir şekilde temizliği tamamlarız.

Okul temizliğine büyük bir önem veriyoruz. Yüzeysel olarak yapılan temizlik insan sağlığı ve hijyen açısından yeterli değildir. Bu yüzden profesyonel yardım alarak okul ortamını daha sağlıklı ve temiz hale getirebilirsiniz. Okulda temizlik hizmeti sağlayan personelimiz hem eğitimli hem de bilinçli olarak hareket eder.

Hizmet bölgelerimiz kapsamında İstanbul’un hem Anadolu hem de Avrupa Yakası’ndaki profesyonel okul temizliği hizmeti sağlıyoruz.

İstanbul Okul Temizliği

Okul temizliği hizmetinde profesyonel olmak ve sistemli bir şekilde çalışmak son derece önemlidir. Aybars Temizlik olarak sunduğumuz hizmetin bilince hareket ediyor ve kapsamlı bir çalışma ortaya koyuyoruz. Öğrenciler, öğretmenler ve okul personeli için tüm okulu bakteri, kir ve tozdan arındırıyoruz.
Okul Temizliği

Okul Temizliğini Nasıl Yapıyoruz?

 • Sınıfları ayrıntılı şekilde temizleriz.
 • İdari odaların temizliğini sağlarız.
 • Çöpleri rutin aralıklarla boşaltırız.
 • Cam ve çerçeve temizliği yaparız.
 • Sıra ve masaların temizliğini sağlarız.
 • Tuvaletleri özenli şekilde temizleriz.
 • Bahçe ve yer temizliği yaparız.
 • Yemekhane ve mutfak temizliği yaparız.

Alanında uzman kadromuzun tamamı deneyimli ve güvenilirdir. Bu açıdan, beklentilerinizi karşılar. Uzun yıllardır devam eden sektörel tecrübemiz, kamu ve özel eğitim kurumlarında ürettiğimiz temizlik hizmetlerinde mutlak memnuniyet sağlamamıza yardımcı olur. Çocuklarımızın neredeyse yarım gününü geçirdiği okulların temizlik ve hijyeni bizim için oldukça önemlidir. Bu ortamların düzenli ve sistemli bir şekilde temizliğini sağlarız.
Okul Temizliği

Okul Temizliği Önemi

Okullar, sistematik bir şekilde ve düzenli aralıklarla mutlaka temizlenmelidir. Ancak bu sayede temiz ve insan sağlığı için uygun bir ortam sağlanmış olur. Okul temizliği, öğrenci, öğretmen ve okul personelinin daha temiz ve ferah alanlara kavuşmasına yardım eder. Bu şekilde, eğitim daha hijyenik bir ortamda gerçekleştirilebilir. Okul temizliğinde tamamen çocukların sağlıklarına önem veririz. Bu açıdan, ağır kimyasallardan kaçınırız. Daha doğal temizleyicilerden yardım alırız.

Temizlikte rutin sağlık taramalarına yardımcı olmayı hedefleriz. Hijyenik ve sağlıklı bir ortamla bu mümkün hale gelir. Temizlik işlemlerine geçmeden önce ilk olarak okulun ve okul çevresinin analizini yaparız. Tüm katlar ve sınıflar için bir temizlik programı oluştururuz.

Aybars Temizlik olarak sistemli ve profesyonel hizmeti sizler için mümkün kılıyoruz.

DÜRÜST VE GÜVENİLİR HİZMETLER Mİ ARIYORSUNUZ?

Aybars Okul Temizliği

Hemen Randevu Alın

Destek Hattı

+90 216 706 10 66