İşyeri Temizliği Nasıl Yapılır
İşyeri temizliği, pek çok ortak alana sahip olan ofislerin düzenli temizliğini içerir. Günün uzun vakitlerinin iş arkadaşları ile geçirildiği ofisler, aynı zamanda önemli yaşam alanıdır. Çalışma ortamının temiz ve düzenli görünmesi hem çalışanlar hem de müşteriler için önemlidir. Aynı zamanda ofis temizliği ve düzenli bir ofis çalışma verimini olumlu yönde etkiler. Görünen ya da görünmeyen kir ve tozlar pek çok ciddi sağlık sorunlarına yol açar. Aynı zamanda dağınık ve kirli bir ofis ortamı çalışanların da motivasyonunu düşürür.Ofiste yenilen yemeklerin kırıntıları, düzenli temizlememe ve havalandırmama vb. gibi nedenler görüntü kirliliğine neden olur. Uzmanlardan ofis temizliği hizmeti alarak ofisinizi istenmeyen görünümden toz ve kirlerden arındırmak çok kolay. Bu içeriğimizde ofis temizlik ürünleri, iş yeri zemin temizliği gibi konuları ele aldık. Bu bilgiler ışığında sizler de iş alanlarınızda kaliteli temizliğin keyfini sürebilirsiniz.

Büro Temizliği Nasıl Yapılır?

ofis temizliğiOfislerin, düzenli bir şekilde temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekir. Pek çok çalışanın ortak alanları paylaşması ve bir arada çalışması ofis temizliğin önemini arttırıyor. Temiz ve hijyenik olmayan alanlar virüs ve bakterilerin hızlı üremesine ve yayılmasına neden olur. Ayrıca temiz olmayan bir ofis hem görüntü kirliliği hem de ciddi boyutlu sağlık sorunlarına sebep olur. Sağlıklı bir hayatın sırlarından birinin de temizlik olduğu gerçeği göz ardı edilmemelidir. Peki iş yeri temizliği nasıl yapılır? Nelere dikkat edilir?Ofislerde özellikle WC, lavabo, mutfak gibi sıklıkla temas edilen yerler düzenli olarak temizlenmelidir. Ofis temizliği için arzu ettiğiniz sıklıkta temizlik desteği almalısınız. Günlük, haftalık, iki haftada bir ya da aylık olarak ofiste temizlik yaptırabilirsiniz. İşyeri temizliği yapılırken masalar silinmeli ve üstünde kirlenmeye neden olan materyaller varsa atılmalıdır. Eş zamanlı olarak masalarda yer alan aksesuar ve ekipmanların tozu doğru yöntemlerde alınır. Örneğin bilgisayar ekranını temizleme sıvısı ve yumuşak bir bez ile silmelisiniz.Ofis zeminlerini süpürmeli ve silmelisiniz. Kapı kolları ve kapılar, camların iç ve dış kısımlarını da silmelisiniz. Ofisin iç camları parmak izi ve tozlar ile lekelenirken dış camlar ise dışarıdaki toz ve hava koşulları nedeniyle kirlenir. Dış camlar belli aralıklar ile temizlerken iç camları iki ya da üç haftada bir temizleyebilirsiniz. Çünkü kirli camlar görüntü kirliliğinin yanı sıra görüş alanınızı da kısıtlar. Tuvalet, lavabo ve mutfak günlük olarak ya da gün aşırı silinmeli. Sıklıkla elin temas ettiği bu bölgeler temizlenmediğinde mikropların yayılmasına neden olur. Görünen kısımların yanı sıra cam üstleri, kalorifer peteklerinin arka tarafları, lamba avizelerinin üstleri gibi göz önünde olmayan yerler de temizlenmeli. Dolap üstlerinin tozu sıklıkla alınmalı, masalarda, mutfakta ve lavaboda bulunan çöp kovaları düzenli olarak boşaltılmalıdır. Günlük temizliğin yanı sıra ayda birkaç kez genel temizlik yapılabilir.

Ofis Zemin Temizliği Nasıl Yapılır?

Ofis Zemin Temizliği Nasıl YapılırOfis temizliği, hijyen ve sağlık için önemlidir. Temiz ve hijyenik şartlarda olmayan alanlarda bakteri ve mantarlar oldukça hızlı çoğalır. Özellikle ofislerde tuvalet, mutfak, kapı kolları ve lavabo gibi sıklıkla temas halinde olunan alanları düzenli olarak temizletmelisiniz. Temiz ve tertipli bir ofis ortamı çalışanların verimini artırırken sağlığını da korur. Ayrıca temiz bir görünüme sahip müşterilerde de olumlu bir imaj yaratır.Sürekli ayakkabılar ile gezilen ve dışarının pisliğinin de ofise taşıyan zeminin temizliğine dikkat etmelisiniz. Ofiste zemin temizliği yapmak için ilk önce yerde bulunan ve temizliğinize engel olacak nesneleri kaldırın. Sonrasında ile zemini süpürün ardında da hazırladığınız yer silme suyu ile zemini silin. Yerde zorlu kir ve lekeler var ise ıslak bir şekilde silin ve ardından yumuşaması için bir süre bekleyin ve tekrar silin.

Masa Temizliği Nasıl Yapılır?

Masa Temizliği Nasıl YapılırOfislere ilk adım atıldığında masalar ilk göze çarpan yerdir. Dolayısıyla dağınık ve üzerinde atılması gereken materyaller bulunan çalışma masaları görüntü kirliliğine neden olur. Bunun ile ise sağlık sorunlarına da yol açar. Müşteri ofisinizi ziyaret ettiğinde dağınık masalar, kötü bir görünüm yaratır. Bunun yanı sıra işlerinizde aksamalara da neden olur. Peki ofislerde masa temizliğine nerden başlamalısınız?İlk olarak masanızda bardak, tabak, kaşık, fincan gibi mutfak ekipmanı varsa bunları mutfağa bırakın. Yemek paketleri, ambalaj, bitmiş kalem, kullanılmayacak durumda olan kutu vb. gibi materyalleri çöpe atın. Kalem, ataç, makas vb. gibi malzemeleri yerine koyun. Ardından nemli bir bez yardımı ile masanızı silin. Çok ıslak bir bez ile sildiyseniz, kuru bir bez yardımı ile kurulayabilirsiniz. Sonrasında ise masanızda duran aksesuarların tozunu alın. Toz alma işlemi bittikten sonra aksesuar ve materyallerinizi yerine yerleştirin.

Detaylı Ofis Temizliği Nasıl Yapılır?

Detaylı Ofis Temizliği Nasıl YapılırDetaylı bir ofis temizliği yapmak hijyen, sağlık ve görünüm için önemlidir. Dağınık bir ofis görüntüsü insan beynini yorar. İş yapma sürecini zorlaştırır. Ofis temizliği düzenli yapılmayan ofislerde pek çok sağlık sorunu meydana gelir. Masalarda, yerlerde ya da mutfak tezgahındaki dağınıklık görüntü kirliliğine yol açar. Müşteri ya da farklı şubelerden meslektaşlarınız ofisi ziyarete geldiğinde bu görünüm olumsuz bir algı yaratır.Düzenli olarak ofis temizliği yapılmaması aynı zamanda yapılacak iş yükünü ve temizliğin süresini artırır. Bu sebeple ofislerde düzenli olarak günlük temizlik ve detaylı temizlik yapılmalıdır. Peki detaylı ofis temizliği için neler yapılmalıdır?
 • Masaların, koltukların, dolap üstlerinin, rafların tozunu alın ve silin.
 • Masalarda ya da ofis genelinde atılması gereken materyalleri atın.
 • Zemini süpürüp sonrasında ise tozunu alın.
 • Lavabo, tuvalet ve mutfak gibi ortak alanları temizleyin.
 • Çöpleri boşaltın, gerek olması durumunda çöp kovasını yıkayın.
 • Camları hem içten hem de dıştan silin.
 • Kapı kollarını silin.
 • Kalorifer peteklerinin araları ve arkaları, lamba üstleri gibi çok göz önünde olmayan yerlerin tozunu alın.

Ofis Temizlik Ürünleri Nelerdir?

Ofis Temizlik Ürünleri NelerdirOfisi temizleme sürecinde ihtiyaç duyulan temizlik malzemeleri ve ekipmanları ofis temizlik ürünleridir. İş yeri temizliği için temizlik ürünlerinin elinizin altında olması temizlik sürecinize kolaylık katar. Çünkü el altında olmayan temizlik ürünlerini aramak ya da eksik olanları satın almak zaman kaybına yol açar. Ayrıca farklı alanlar için gerekli olan temizlik malzemeleri de temin etmelisiniz. Örneğin mutfak tezgâhı temizliği için mutfak temizlik sıvısı, yer silmek için zemin temizlik sıvısı gibi. Ofis temizliği için sıklıkla kullanılan temizlik ürünlerini şu şekilde sıralayabiliriz:
 • Farklı boyutlarda çöp torbaları
 • Süpürge ve kürek
 • El süpürgesi ve elektrikli süpürge
 • Yer silmek için mop ve bezler
 • Yüzey temizleyici
 • Mikrofiber bez
 • Cam silme sıvıları
 • Toz bezleri
 • Lavabo yüzey temizleyicileri
 • Mutfak yüzey temizleyicileri
 • Temizlik eldivenleri
 • Temizlik bezleri

Ofis Temizliği Fiyatları

Ofis Temizliği FiyatlarıTemizlik hizmeti sunan firmalar arasında yüksek kaliteli işyeri temizliği hizmeti sunan pek çok temizlik şirketi mevcut. İş yeri temizleme hizmeti almak için firmaları değerlendirip bu değerlendirme sonucunda da ihtiyacınız olan hizmeti sunan şirketler arasında tercih yapmalısınız. Bu süreçte firmanın deneyim ve çalışan kadrosu, ekipmanların yeniliği önemli referans noktalarıdır. Bir diğer önemli konu ise ofis temizliği fiyatlarıdır. Peki ofis temizlik hizmetinin fiyatları nedir?Ofis temizliği fiyatları hizmetin sıklığına, kapsamına ve ofisin büyüklüğüne göre değişiklik gösterir. Günlük, haftalık ya da aylık olarak yaptırılan temizlikte ofisin büyüklüğü efor ve zamanı belirler. Ayrıca standart günlük temizlik ücreti detaylı genel temizlikten ayrışmaktadır.

Ofis Temizlik Şirketleri

Ofis Temizlik ŞirketleriOfisler için derinlemesine temizlik hizmeti sunan ofis temizlik şirketleri; günlük, haftalık ya da aylık temizlik hizmeti sunar. Alanında uzman temizlik çalışanlarından oluşan ekipler, ofisinizi derinlemesine temizler. İhtiyaç durumunda ofisiniz için detaylı genel temizlik hizmetini alabilirsiniz. Ofis için temizlik hizmeti veren şirket seçenekleri ortak yaşam alanı olan ofis alanlarının temizliğinde etkilidir. Alınan profesyonel ofis temizlik hizmeti ile çalışma alanınızda hijyenik ortama kavuşabilirsiniz. Ofis temizlik şirketleri arasında tercih yaparken fiyat politikasının yanı sıra referanslar, temizlik ekipmanları ve ekiplerin büyüklüğünü de analiz etmelisiniz.

En İyi İstanbul Ofis Temizliği Şirketi

Ofis temizliği hizmeti almak size hem zaman hem de emek tasarrufu sağlar. Sektörün öncü isimlerinden Aybars Temizlik olarak alanında uzman, profesyonel ve deneyimli temizlik ekiplerimiz ile hizmet sunuyoruz. %100 müşteri memnuniyeti anlayışı ile sunduğumuz ofis temizliği hizmeti için son teknoloji temizlik ekipmanları kullanıyoruz. Kusursuz bir temizlik ile ofisinizi derinlemesine temizliyor; çalışma alanınıza hijyen sağlıyoruz.  Hizmet kapsamımız bağlamında ofis temizliği alanda sizlere kusursuz ortam yaratıyoruz.